Jesteś tutaj: Home

Radny Dzakanowski ma doprowadzić do kompromisu prezydenta z tartakiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 wrzesień 2018 16:35

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej opóźniona jest o kilka miesięcy i właściwie nikt nie jest wstanie powiedzieć kiedy zostanie zakończona. Wszystko za sprawą problemu z wywłaszczeniem działek na których przy ulicy Ujejskiego działa tartak. Temat pojawił na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy.

Prezydent Rafał Bruski wskazuje, że winę za powstaną sytuację ponosi wojewoda, który w ciągu 303 dni nie był wstanie przeprowadzić egzekucji tartaku w trybie ZRID. Zdaniem prezydenta niemożliwe jest zastosowanie prawne innej formuły egzekucji niż ZRID w chwili obecnej. Włodarz Bydgoszczy wskazał, iż zdecydował się na ścieżkę opartą o ZRID, jako będącą najszybszą, gdy w przypadku zastosowania innego typu rokowań, cały proces mógłby trwać 2-3 lata, czy nawet znacznie dłużej, gdyby sprawy trafiły na sądowe wokandy.

 

- Za chwilę stracimy 27 mln zł, bo ta inwestycja nie zostanie zrealizowana, przez upór prezydenta Bydgoszczy, który miał 8 lat na załatwienie tej sprawy – krytykował politykę prezydenta, radny Bogdan Dzakanowski - Za chwilę stracimy 27 mln zł, bo ta inwestycja nie zostanie zrealizowana, przez upór prezydenta Bydgoszczy, który miał 8 lat na załatwienie tej sprawy.

 

Prezydent Rafał Bruski odpowiedział, że nie było możliwości prawnej zrealizowania wniosku komisji - Uczynię pana pełnomocnikiem do przygotowania pełnomocnictwa zgodne z prawem – zaproponował radnemu.

 

Radny Bogdan Dzakanowski na propozycję przystał, w ciągu najbliższych godzin ma otrzymać od prezydenta stosowne pełnomocnictwo na prowadzenie rozmów z Krzysztofem Pietrzakiem. Podczas rozmów z prezydentem, Pietrzak zaoferował opuszczenie ulicy Ujejskiego w ciągu miesiąca, jeżeli otrzyma dodatkowo 3 mln zł.

 

Owoce negocjacji radnego Dzakanowskiego będzie musiała zatwierdzić jeszcze Rada Miasta Bydgoszczy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy