Jesteś tutaj: Home

Młyny Rohtera pod lupą CBA (aktualizacja)

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 wrzesień 2018 11:29

W środę Polska Agencja Prasowa poinformowała, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą kontrolę związaną z procesem zagospodarowania Młynów Rothera oraz realizację inwestycji przy ulicy Fordońskiej. Ratusz tę informację potwierdza.

 

 

Sprawa dotyczy lat 2013-2018. Urząd Miasta informuje, że kontrola rozpoczęła się 21 sierpnia i jest jedną z 56, które od 2015 roku prowadziły następujące instytucje: Prokuratura, CBA oraz NIK.

 

Jesteśmy przekonani, że aktualna kontrola, mimo trwającego okresu wyborczego, zakończy się podobnie jak poprzednie pozytywnym wynikiem dla Miasta. Kontrola rozpoczęła się w dniu 21 sierpnia 2018r. i potrwa do 21 listopada 2018r. - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 

Temat prowadzonej kontroli pojawił się również na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy - To, że jest kontrola to nie jest żadna tajemnica, bo to się toczy od 1,5 miesiąca - wytłumaczył prezydent Rafał Bruski - W ciągu tych ostatnich lat było kilkadziesiąt kontroli i wszystkie kończyły się pozytywnie.

 

Radny Jarosław Wenderlich zarzucił, że informacja o tej kontroli nie widniała w Biuletynie Informacji Publicznej. Prezydent Bruski poinformował, że BIP został uzupełniony.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj