Jesteś tutaj: Home

Kamienica na rogu Grunwaldzkiej i Koronowskiej zrównana z ziemią

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 wrzesień 2018 07:54

Na naszych oczach zmienia się krajobraz Czyżkówka, patrząc od strony ulicy Grunwaldzkiej. W ostatnich dniach z ziemią zrównany został budynek na rogu ulicy Grunwaldzkiej i Koronowskiej. Można powiedzieć, że to symboliczny początek ostatniego etapu wyburzeń.

Wkrótce spodziewać możemy się, że na tym odcinku ulicy Grunwaldzkiej pojawi się ciężki sprzęt. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych w dziejach Bydgoszczy. Jej celem jest poszerzenie ulicy Grunwaldzkiej na całym odcinku do standardu dwupasmowego. Obecnie prace budowlane toczą się głównie w lesie i na Osowej Górze. Wyburzanie kolejnych budynków na Czyżkówku sprawia, iż również ten odcinek powoli zaczyna przypominać plac budowy.

 

 

 

Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od węzła Zachodniego do planowanego węzła drogi ekspresowej S-5 w Pawłówku kosztować będzie 76 mln zł i zakończyć ma się w połowie 2019 roku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj