Jesteś tutaj: Home

Olszewski: Bydgoszcz zaawansowana we wdrażaniu ,,sześciopaku Schetyny”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 wrzesień 2018 00:20

Na sobotniej konwencji Platforma Obywatelska przedstawiła tzw. ,,sześciopak', czyli 6 kroków dla przyszłości samorządów. Zdaniem posła Pawła Olszewskiego rządy prezydenta Rafała Bruskiego sprawowane od 2011 roku doprowadziły, iż Bydgoszcz we wdrażaniu tych zamierzeń jest daleko zaawansowana.

 

W Bydgoszczy na temat konwencji Koalicji Obywatelskiej mówi się głównie za sprawą 6 punktu, zakładającego likwidację Urzędów Wojewódzkich i przekazania kompetencji wojewodów marszałkom. ,,Sześciopak” jak sama nazwa wskazuje, to jednak również pięć innych punków:

1. Edukacja-przyjazna, nowoczesna szkoła.

2. Darmowy bilet dla dzieci i młodzieży.

3. Schetynówki , Orliki, ścieżki rowerowe.

4. Polska bez smogu.

5. Polska senioralna - szacunek i aktywność

6. Jeden gospodarz regionu

 

- My jako Bydgoszcz de facto jesteśmy w przyszłości, bowiem w tych wszystkich obszarach Bydgoszcz poprzez działania prezydenta Bruskiego jest bardzo zaawansowana – ocenia poseł Paweł Olszewski PO.

 

Jeżeli chodzi o realizację punktu 4, czyli walki ze smogiem zdaniem parlamentarzysty - Bydgoszcz pod względem inwestycji w tym obszarze jest niekwestionowanym liderem.

 

Olszewski wspomniał wydatkowanie przez Bydgoszcz 135 mln zl na termomodernizację, realizację miejskiego programu wymiany pieców, posiadanie najmłodszego w Polsce taboru autobusowego, zakup nowego taboru tramwajowego oraz inwestycje KPEC-u.

 

W kwestii budowy Orlików Olszewski podkreślił - Od 2011 roku powstało ponad 40 nowych boisk, część to są orliki, a część to są nowoczesne przyszkolne boiska, projektowane pod potrzeby uczniów i szkół.

 

W Bydgoszczy według wyliczeń parlamentarzysty powstało w ostatnich latach ponad 11 km ścieżek rowerowych, natomiast ok. 30 km jest w budowie.

 

W zakresie edukacji - Bydgoszcz pod względem edukacyjnym jest liderem, była wielokrotnie nagradzana, nie tylko w Polsce, ale również prestiżowych konkursach międzynarodowych – chwali się Olszewski.

 

Punkt 2 zakłada wprowadzenie darmowego biletu dla dzieci i młodzieży. To również w Bydgoszczy już funkcjonuje.

 

Cały czas największe emocje budzi jednak przyszłość Urzędu Wojewódzkiego. O tym piszemy szerzejMarszałkowie ,,udzielnymi królewiczami”? Czy wojewoda dla Bydgoszczy jest wartością dodaną?

 

Bruski miał mieć ,,konkretną rolę” na konwencji

Jedno z pytań dziennikarzy do posła Olszewskiego dotyczyło nieobecności prezydenta Rafała Bruskiego na konwencji partyjnej w Warszawie – Był zaproszony na tą konwencję, nawet była przewidziana dla niego rola konkretna. Nie mniej miał wcześniej zaplanowane zobowiązania i aktywności miejskie. Jak państwo wiedzą Święto ulicy Długiej i szereg aktywności związanych z Leonem Pietraszakiem. Dla niego ważniejsze było bycie tutaj z ludźmi.

 

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021