Jesteś tutaj: Home

PKP SA: Pracujemy nad koncepcją terminalu intermodalnego w Emilianowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 sierpień 2018 09:45

W czwartek informowaliśmy o tym, że w przyszłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy zamierza zająć stanowisko, aby przy kształtowaniu uchwał krajobrazowych, uwzględnić odstępstwa zakładające rozbudowę stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo. Zabiega o to członek zarządu PKP SA, a do tej prośby przychylnie ustosunkował się prezydent Rafał Bruski.

 

Prowadzone są obecnie intensywne prace analityczne w zakresie potoków ładunków i przygotowawcze, opracowywana jest koncepcja funkcjonalno-użytkowa przyszłego terminala, szykowana jest też koncepcja skomunikowania ruchu drogowego obsługującego planowany terminal. Utworzenie i funkcjonowanie terminala intermodalnego poprzez wykorzystanie w znaczącej mierze ekologicznej formy transportu jaka jest kolej i w istotny sposób przysłuży się do ograniczenia uciążliwości transportu samochodowego. Usytuowanie w pobliżu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Trchnologicznego korzystnie wpłynie na rozwój potencjału gospodarczego regionu – pisze do prezydenta Bydgoszczy, Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP SA.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj