Jesteś tutaj: Home

Król Kazimierz na razie nigdzie się nie rusza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 sierpień 2018 16:09

Temat zamknięty – tak na dzisiaj ocenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski dyskusję o przenosinach pomnika Kazimierza III Wielkiego na Stary Rynek, którym w ostatnim czasie żyły media. Zdaniem prezydenta okres przedwyborczy był złym czasem na taką dyskusję.

W środę zbierze się Rada Miasta Bydgoszczy, ale o przenosinach pomnika władcy, który nadał Bydgoszczy prawa miejskie nie będzie debatować. Prezydent otrzymując od części radnych negatywne stanowisko w tym aspekcie, pomysł porzucił.

 

Pomysł przenosin pomnika wyszedł ze Społecznej Rady ds. Estetyki – My jako rada ds. estetyki nasz pomysł podtrzymujemy, oparty jest on szerszą analizę nowej estetyki Starego Rynku. Chodziło nam o stworzenie nowej jakości klimatu tego miejsca – wyjaśniał prof. Dariusz Markowski – Często mówi się, że bydgoszczanie mają problem z poczuciem tożsamości. Przeniesienie pomnika władcy na najważniejszy rynek miało temu służyć. Niestety ta tożsamość została spłycona.

 

Do tematu być może będzie można wrócić w przyszłości. Rada ds. estetyki chce, aby opracowana została wizualizacja, która mogłaby przekonać nieprzekonanych do tego ruchu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy