Jesteś tutaj: Home

W sobotę Bydgoska Fabryka Kabli stanie otworem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 sierpień 2018 09:21

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”. Również w najbliższą sobotę (18 sierpnia) będzie bardzo ciekawie. Atrakcją będzie na pewno możliwość odwiedzenie fabryki kabli Tele-Foniki Kable SA, której początki jako Bydgoskiej Fabryki Kabli sięgają 1920 roku.

W programie wycieczki, znów niemało atrakcji. Jak wiadomo, rok 2018 jest Rokiem Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. To wyjątkowa okazja do zwiedzenia działającej od 1920 roku Bydgoskiej Fabryki Kabli, obecnie Tele-Foniki Kable SA-Zakład w Bydgoszczy. Zobaczymy izbę tradycji i najstarsze obiekty tego zakładu. Udamy się też do dominującej nad południową skarpą naszego miasta Wieży Ciśnień. To dziś jeden z najpiękniejszych obiektów architektoniczno-przemysłowych Bydgoszczy, który dawniej służył jako zbiornik wody dla miasta. Obecnie jest to muzeum historii bydgoskich wodociągów najchętniej odwiedzane przez turystów z kraju i zagranicy. W dodatku muzeum, z dominującą nad miastem galerią widokową. Miejsce wymarzone do wykonania urokliwego zdjęcia.

 

A i to nie wszystko. Wzorem poprzednich wycieczek udamy się do najstarszych bydgoskich osiedli, by poznać ich zamierzchłe dzieje. Tu: Gorzyskowo, Biedaszkowo, Szwederowo, Bielice - ul. Orla z klimatem starego Szwederowo, lotnisko, dawny kościół Marcina Lutra, wiatraki holenderskie przy ul. Wiatrakowej (według ryciny z 1834 roku), cmentarz Żydowski.

 

Wycieczka odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 sierpnia 2018 roku. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują osobiste zapisy w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, lub telefoniczne: 52-322-51-96. Zapisy, podczas których podajemy miejsce i godzinę zbiórki przyjmowane są od dziś do piątku włącznie w godzinach 9.00-15.00. Zapraszamy

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy