Jesteś tutaj: Home

Centrum Bydgoszczy ma swojego menedżera

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 sierpień 2018 15:04
Centrum Bydgoszczy ma swojego menedżera Fot: Bartosz Bieliński

Prezydent Rafał Bruski powołał menedżera Starego Miasta i Śródmieścia, jego zadaniem będzie najogólniej mówiąc troska o wizerunek salonu Bydgoszczy. Na to stanowisko został powołany Maciej Bakalarczyk, społeczny członek Rady ds. Estetyki Bydgoszczy.

Do najważniejszych zadań menedżera Śródmieścia i Starego Miasta należeć będzie m. in. analizowanie podejmowanych działań związanych ze stanem technicznym, wizerunkiem oraz estetyką obszaru Starego Miasta i Śródmieścia i rekomendowanie ewentualnych zmian. Menedżer ma także za zadanie stymulowanie wzrostu konkurencyjności biznesu i pobudzać gospodarczo obszar Starego Miasta i Śródmieścia. Ważnym punktem działalności menedżera będzie także identyfikowanie problemów rewitalizacyjnych i prowadzenie zadań związanych z organizacją przestrzeni w obszarze centrum, a także integracja i aktywizacja mieszkańców, prowadzenie działalności informacyjnej i promocyjnej Centrum Bydgoszczy.

 

- Centrum Bydgoszczy od kilu lat dynamicznie się rozwija, a w najbliższych miesiącach i latach oblicze Śródmieścia i Starówki ulegnie istotnej zmianie – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - Wystarczy wspomnieć inwestycje na Rondzie Kujawskim, na Placu Kościeleckich, gdzie powstaje biurowiec K3. W przyszłym roku zakończy się także rewitalizacja płyty Starego Rynku. Prace trwają też na Wyspie Młyńskiej w Młynie Rothera, a przy Rybim Rynku odbudowujemy Teatr Kameralny. To ogromny zakres prac na najważniejszym dla miasta obszarze, w ścisłym centrum Bydgoszczy – chcemy wykorzystać potencjał Śródmieścia i Starówki w jak najlepszy sposób – stąd moja decyzja o powołaniu menedżera Śródmieścia i Starego Miasta.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj