Jesteś tutaj: Home

Dlaczego zbojkotujemy dzisiejsze oficjalne uroczystości na Osiedlu Leśnym?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 sierpień 2018 00:20

Dzień 1 sierpnia dla Polaków będzie zawsze dniem zadumy nad bohaterstwem tych, którzy pomimo dużego prawdopodobieństwa śmierci w boju, podjęli heroiczny bój w Powstaniu Warszawskim. Do dzisiaj z dużym zażenowaniem wspominam ubiegłoroczne uroczystości, w czasie których dla naszych polityków ważniejsze od uczczenia bohaterstwa powstańców, było dowalenie swoim politycznym oponentom. Zamiast zadumy mieliśmy przeniesiony z parlamentu spór polityczny.

 

Było to żenujące i bardzo niedojrzałe zachowanie. Być może niektórzy chcieli przez to zaistnieć medialnie, dlatego dzisiejszych uroczystości nie zamierzamy w żaden sposób relacjonować. Politykujcie i skaczcie sobie do gardeł we własnym gronie.

 

Zachęcam jednocześnie osoby, które chcą wspólnie oddać dzisiaj hołd powstańcom na Plac Wolności (od godziny 16:45), na uroczystości organizowane przez kibiców Zawiszy i narodowców. Na tym wydarzeniu nie przewidziano politycznych przemówień i możecie być pewni, że to bohaterowie walczącej Warszawy będą w centrum wydarzeń, a nie zbliżające się wybory. Po chwili zadumy i modlitwy nad duszami poległych, będzie czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorzy przygotowali dość dużą liczbę śpiewników.

 

Plac Wolności nie jest miejscem przypadkowym, bowiem na kościele parafialnym pw. śś. Piotra i Pawła znajduje się mało znana bydgoszczanom tablica, poświęcona bohaterskim warszawiakom i mieszkańcom Pomorza poległym w czasie tego zrywu.