Jesteś tutaj: Home

To opracowanie MPU może ruszyć rozbudowę Filharmonii Pomorskiej z miejsca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 lipiec 2018 00:19

Miejska Pracownia Urbanistyczna zakończyła pracę nad planem zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ,,Śródmieście – Filharmonia Pomorska”. Ten dokument planistyczny pozwoli myśleć o rozbudowie Filharmonii, najpierw musi jednak przejść procedurę konsultacji społecznych i być zaakceptowany przez Radę Miasta.

Z projektem planu można zapoznać się do końca lipca w siedzibie MPU przy ulicy Grudziądzkiej 9-15, w godzinach pracy Urzędu Miasta. Mieszkańcy oraz osoby mające interes, mogą propozycje zmian do planu zgłaszać do 16 sierpnia. Pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy plan przestrzenny trafi najprawdopodobniej jesienią.

 

Plan przewiduje możliwość rozbudowy gmachu Filharmonii Pomorskiej w kierunku ulicy Staszica. Jest to efekt negocjacji prowadzonych ze służbami konserwatora zabytków. Nie ma zgody już jednak na rozbudowę Filharmonii w kierunku Parku Kochanowskiego oraz ulicy Andrzeja Szwalbego.

 

Filharmonia Pomorska prowadzona jest przez Zarząd Województwa we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na chwilę obecną nie ma konkretnych planów w jakim kierunku miałaby pójść rozbudowa Filharmonii Pomorskiej, są jedynie deklaracje polityków, że taka inwestycja jest potrzebna. Wydaje się prawdopodobne, iż rozbudowę obiektu dokona w przyszłości na kredyt podległa Samorządowi Województwa spółka Inwestycje Regionalne.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj