Jesteś tutaj: Home

Konstanty Dombrowicz ma być kandydatem PiS do sejmiku

Napisane przez  Łukasz Religa / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 lipiec 2018 13:29

Wczoraj struktury Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim dyskutowały o listach wyborczych do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przecieku na temat składu tych list Radiu PiK udzielił dzisiaj poseł Tomasz Latos wskazując na kilka nazwisk. Liderami list mieliby być: Michał Krzemkowski, Marek Witkowski oraz Robert Sikorski.

Najprawdopodobniej obecny szef klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Michał Krzemkowski będzie liderem listy w okręgu obejmującym Miasto Bydgoszcz. Radny Marek Witkowski wystartuje natomiast z okręgu nr 1 (według nowego podziału powiaty: bydgoski, sępoleński, tucholski i świecki). Robert Sikorski związany z klubem sportowym Gwiazda Bydgoszcz jest przymierzamy natomiast do okręgu nr 5 (według nowego podziału powiaty: nakielski, żniński, mogileński i inowrocławski).

 

Poseł Tomasz Latos przyznał, że na liście znajdzie się również były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz oraz do niedawna dyrektor Urzędu Wojewódzkiego Paulina Wenderlich. Według naszych informacji najprawdopodobniej na liście znajdzie się tez szef Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak.

 

Kandydatura Wenderlich odbierana jest w strukturach jako pstryczek wobec wojewody Mikołaja Bogdanowicza, który niespodziewanie odwołał ją z funkcji bez konsultacji z posłami. Drugim pstryczkiem może być zesłanie na ,,jedynkę” do okręgu obejmującego powiat inowrocławski, gdzie strukturom PiS szefuje wojewoda Bogdanowicz, spadochroniarza z Bydgoszczy.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP