Jesteś tutaj: Home

Chcą przenieść ogródki gastronomiczne poza Stary Rynek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 lipiec 2018 10:58

Na Starym Rynku w dzień w dzień trwają prace budowlane, związane z rewitalizacją jego płyty. Przez to w praktyce miejsce to straciło znacząco funkcje rozrywkowe. Społeczny Rzecznik Pieszych proponuje, aby tymczasowo przenieść ogródki m.in. na ulicę Mostową czy Batorego.

 

O tym gdzie będą znajdować się ogródki gastronomiczne decydować będą przedsiębiorcy. Muszą mieć jednak najpierw stworzone ku temu warunki. Zdaniem stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych funkcje rekreacyjno-turystyczne, w okresie remontowym, można by poszerzyć poprzez wprowadzenie na czas przebudowy zakazu wjazdu samochodów na płytę Starego Rynku. Dzięki temu gródki gastronomiczne będą mogły funkcjonować m.in. na ulicy Batorego i Niedźwiedziej.

 

Oficjalny wniosek w tej sprawie stowarzyszenie skierowało do  prezydenta Rafała Bruskiego - Podstawowym założeniem zmian jest zmniejszenie nieograniczonego ruchu pojazdów na Starym Rynku i dzięki temu stworzenie miejsc sprzyjających funkcjom rekreacyjnym, turystycznym, kulturalnym i jednocześnie handlowym, przy zapewnieniu możliwości dostaw do okolicznych lokali - czytamy w tym piśmie.

 

Proponowana przez Społecznego Rzecznika Pieszych organizacja ruchu: