Jesteś tutaj: Home

Bezrobocie dalej spada

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 lipiec 2018 07:36
Bezrobocie dalej spada Fot: Bartosz Bieliński

Pod koniec czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bydgoszczy zarejestrowanych było 6.2 tys. bezrobotnych mieszkańców miasta. W skali populacji stopa bezrobocia stanowi już tylko 3,6% i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie spadać. Oznaczać może to trudności dla gospodarki, z powodu braku rąk do pracy.

 

Przez czerwiec saldo bezrobocia w Bydgoszczy spadło o 129 osób. Nieco wyższe bezrobocie jest już w powiecie bydgoskim, gdzie bez pracy było ponad 2,4 tys. osób, co daje stopę na poziomie 6%.

 

W skali Polski stopa bezrobocia spadła do poziomu 5,9%, co jest najniższym wskaźnikiem w ostatnich 28 latach. Jak informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – liczba bezrobotnych spadła poniżej miliona.

 

W województwie kujawsko-pomorskim bez pracy było ponad 72,5 tys. zarejestrowanych osób. Przez czerwiec odnotowaliśmy jednak dość duży spadek o ponad 3%, w liczbach bezwzględnych o prawie 2,5 tys. osób. Daje to stopę bezrobocia powyżej 9%. Jedyny dwucyfrowy wskaźnik stopy bezrobocia odnotowuje się w województwie warmińsko-mazurskim.

 

Jeżeli chodzi o liczby bezwzględne, najwięcej bezrobotnych zarejestrowanych jest w powiecie inowrocławskim – blisko 8 tys.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy