Jesteś tutaj: Home

Rewitalizacja parku na Wzgórzu Wolności w toku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 lipiec 2018 20:34
Rewitalizacja parku na Wzgórzu Wolności w toku Wizualizacja

Do końca roku zakończyć ma się warta 1,85 mln zł rewitalizacja parku na Wzgórzu Wolności. Duża część prac przy starodrzewie została zrealizowana w okresie jesienno-zimowym. Obecnie trwają roboty ziemne w rejonie polany na wysokości istniejących bloków. Przygotowywane jest podłoże pod nowe atrakcyjne nasadzenia.

W tym miejscu zaplanowano między innymi wykonanie zróżnicowanych gatunkowo łąk oraz dosadzenie ziół. W całym parku pojawią się też nowe drzewa i krzewy. Wprowadzone będą gatunki, których owoce stanowić będą pokarm dla ptaków i owadów oraz rośliny kwitnące – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy - Jesienią zaplanowano ustawienie ławek, tablic informacyjno-dydaktycznych, karmników i koszy na śmieci. Na drzewach zawisną dodatkowe budki lęgowe dla ptaków, nietoperzy. Zaprojektowano też tak zwane hotele dla owadów. Zaplanowano działania stabilizujące skarpę. Park zyska także nowe oświetlenie. Po zakończeniu prac tereny na skarpie Wzgórza Wolności ponownie mają stać się zielonym tarasem widokowym zachęcającym do spacerów. Trwają też prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego. Wykonywane są podbudowy i ustawiane są pierwsze obrzeża. Bliżej bloków trasa będzie miała charakter wspólnego ciągu dla pieszych i rowerzystów. Na wysokości Zielonych Arkad zamieni się w drogę rowerową i biegnącą obok ścieżkę spacerową. W ramach rozbudowy ul. Kujawskiej powstaną też nowe schody łączące park z ta ulicą. Komunikację nad trasą Uniwersytecką zapewnia zbudowana w 2013 roku kładka.

 

Rewitalizacja parku dofinansowana jest przez Unię Europejską.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy