Jesteś tutaj: Home

Nie tylko LOT będzie latał z Bydgoszczy do Kijowa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 czerwiec 2018 07:27
Nie tylko LOT będzie latał z Bydgoszczy do Kijowa Fot: Bartosz Bieliński

2 sierpnia Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią drugi ukraiński kierunek z Portu Lotniczego Bydgoszcz w kierunku Kijowa. Obecnie LOT lata już do Lwowa. Od października z Bydgoszczy do Kijowa zamierza latać również konkurencja.

We wtorek przedstawiciele tanich linii lotniczych RyanAir w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zapowiedzieli uruchomienie 28 października lotów z Bydgoszczy do stolicy Ukrainy,.

 

- Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić nową trasę z Bydgoszczy do Kijowa. Połączenie będzie wykonywane 2 razy w tygodniu od 28 października 2018 r.- w środy oraz niedziele - i stanie się częścią rozkładu lotów Ryanaira z Bydgoszczy na sezon zima 2018/2019. Pasażerowie Ryanaira mają do dyspozycji 7 tras z Bydgoszczy – do Birmingham, Dublina, Dusseldorfu-Weeze, Glasgow,Londynu Stansted oraz Londynu Luton – powiedziała Olga Pawłowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu RyanAir w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na Bałkanach.

 

- Połączenie na lotnisko Kijów-Boryspol to kolejna, po dodanych w październiku ubiegłego roku lotach do Londynu Luton, nowa trasa Ryanair. Cieszymy się, że przewoźnik docenia wzrost potencjału naszego Portu, który wynika m.in. z nowych inwestycji zwiększających bezpieczeństwo lotów i komfort obsługi pasażerów – powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

Narodowy przewoźnik PLL LOT natomiast do Kijowa będzie latał z Bydgoszczy w poniedziałki i piątki.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj