Jesteś tutaj: Home

To jeszcze nie koniec Bydgoskich Dni Kresowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 czerwiec 2018 00:21

W ubiegłą niedzielę oddaliśmy hołd ofiarom operacji polskiej NKWD z lat 1937-1938 w wyniku której sowieci zamordowali ponad 120 tys. Polaków. Była to pierwsza odsłona Bydgoskich Dni Kresowych. Jutro na Miedzyniu odbędzie się druga część poświęcona w dużej mierze pamięci ofiar zbrodni na Wołyniu.

 

O uroczystościach z ubiegłego tygodnia piszemy - W Bydgoszczy głośno mówią o mało znanym ludobójstwie NKWD na Polakach

 

Uroczystości w dniu 24 czerwca rozpoczną się Mszą Świętą w intencji naszych rodaków żyjących na Polskich Kresach oraz mieszkańców Bydgoszczy pochodzących z Kresów II RP, która rozpocznie się o godzinie 10:30 w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej – ul. Orna 6 Bydgoszcz. Organizatorzy proszą o udział pocztów sztandarowych. W godzinach od 8.00 – 14.00 na terenie parafii odbędzie się kiermasz książek i czasopism Kresowych , książek historycznych oraz możliwość obejrzenia wystaw kresowych: „ Polesia , Wilna, Wołynia , Lwowa i Podola wspomnień czar” oraz „ Kościoły rzymsko – katolickie w województwach lwowskim i stanisławowskim – stan obecny”.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj