Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz czeka na mecz z Senegalem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 czerwiec 2018 14:50
Bydgoszcz czeka na mecz z Senegalem Fot: K. Wojtkowiak / UMB

Meczem przeciwko reprezentacji Senegalu, Polacy rozpoczną zmagania w piłkarskich Mistrzostwach Świata. Zapewne niezależnie co dzisiaj wydarzy się w Bydgoszczy, to dla bydgoszczan ten mecz będzie tematem numer jeden. Klimat mistrzostw czuć już na bydgoskich ulicach.

Szaliki Polski ubrane zostały bydgoskim rzeźbą. Polsce kibice zatem m.in. Marian Rejewski, Przechodzący przez Rzekę, czy król Kazimierz III Wielki. Zapewne dzisiaj może dojść do szczytu frekwencji (do 2 tys. osób) w strefie kibica przy stadionie Zawiszy. Mecze innych reprezentacji nie cieszyły się do tej pory zbyt dużym zainteresowaniem bydgoszczan, choć jak to mówią, turniej na dobre rozpocznie się dopiero w strefie pucharowej.

 

 

 

Oprócz pytania o wynik, choć raczej wszyscy wierzymy w zwycięstwo Polaków, pojawiać się może pytanie czy zobaczymy dzisiaj na boisku w Moskwie pochodzącego z Bydgoszczy reprezentanta Jacka Góralskiego?

 

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj