Jesteś tutaj: Home

Związkowcy spotkali się z wiceministrem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 czerwiec 2018 16:37

W piątek w Bydgoszczy gościł wiceminister rodziny i polityki społecznej Marcin Zieleniecki, który spotkał się w Urzędzie Wojewódzkim z organizacjami związkowymi NSZZ Solidarność, tworzącymi Komitet Protestacyjny pracowników sfery budżetowej. Obie strony są zadowolone z podjętych rozmów, choć związkowcy mają dystans, aby mówić o jakimkolwiek przełomie.

Od kilku tygodni związkowcy z NSZZ Solidarność oczekują spotkania z minister Elżbietą Rafalską. Z racji tego, że nie udało się wojewodzie zorganizować spotkania pod koniec maja miała miejsce pikieta pod Urzędem Wojewódzkim. Dzisiaj związkowcy mieli okazję porozmawiać z bezpośrednim zastępcą minister Rafalskiej.

 

Podczas zamkniętego dla mediów spotkania wiceminister Marcin Zieleniecki wysłuchał przedstawicieli poszczególnych jednostek tworzących sferę budżetową. Głównie podnoszono postulat odmrożenia kwot bazowych wynagrodzenia pracowników sfery budżetowej. Wiceminister Zieleniecki zadeklarował przekazanie postulatów bezpośrednio minister Rafalskiej. Strony wyraziły również potrzebę kontynuowania dialogu.

 

O tym na ile będzie on owocny, pokażą najbliższe tygodnie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj