Jesteś tutaj: Home

Anna Mackiewicz kandydatem SLD na prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 czerwiec 2018 00:25

-Bydgoszcz jest kobietą – przypomniał szef kujawsko-pomorskiego SLD Ireneusz Nitkiewicz, przed oficjalnym ogłoszeniem kandydatury Anny Mackiewicz, jako kandydatki SLD Lewicy Razem, na prezydenta Bydgoszczy. Nikogo to raczej nie zaskoczyło, bowiem z powodu przecieków decyzja znana była dzień wcześniej.

W bydgoskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej przeprowadzono prawybory pomiędzy zastępcą prezydenta Anna Mackiewicz oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Janem Szopińskim. Głosowanie odbywało się w poniedziałek i we wtorek – około 2/3 głosujących poparło Mackiewicz. Oznacza to, że zastępczyni prezydenta Rafała Bruskiegu rzuci mu rękawicę wyborczą.

 

- Jestem przygotowana, aby tę funkcje pełnić. Cztery lata pomogły mi zdobyć jeszcze większe doświadczenie i jestem jeszcze lepiej przygotowana żeby kandydować- powiedziała Anna Mackiewicz.

 

Hasłem wyborczym Mackiewicz będzie ,,Lepsza Bydgoszcz” (nie jest ono oryginalne, bowiem od czerech lat z takiej nazwy korzysta Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz, w żaden sposób niezwiązany z SLD). Ma ono obrazować, że w rządzonej dobrze przez prezydenta Rafała Bruskiego Bydgoszczy, można pewne rzeczy zrobić lepiej.

 

Anna Mackiewicz jest dość aktywna na manifestacjach kobiecych, bierze udział m.in. w zgromadzeniach oczekujących liberalizacji prawa aborcyjnego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy