Jesteś tutaj: Home

Kolejny dobry miesiąc dla Portu Lotniczego Bydgoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 czerwiec 2018 07:42
Kolejny dobry miesiąc dla Portu Lotniczego Bydgoszcz Fot: Bartosz Bieliński

Przekroczenie granicy 400 tys. obsłużonych pasażerów w roku 2018 wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Maj był kolejny z rzędu miesiącem, w którym odnotowano w stosunku do dwóch ostatnich lat wzrost dynamiki. Ponad 35,5 tys. obsłużonych pasażerów, to również historyczny wynik jeżeli chodzi o maj.

W maju ubiegłego roku z usług Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało nieco ponad 30 tys. pasażerów, co daje wzrost dynamiki o ponad 18%.

 

- Wzrost zainteresowania pasażerów notowany jest na wszystkich oferowanych połączeniach. Szczególnie dotyczy to codziennych połączeń do hubu we Frankfurcie, lotów do Lwowa oraz kierunków do Wielkiej Brytanii oferowanych przez Ryanair - ocenia Tomasz Moraczewski Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

W czerwcu spodziewać możemy się lepszego wyniku niż w maju, za sprawą rozpoczęcia sezonu czarterowego. Biura turystyczne z Bydgoszczy latają do Antalyi, Burgas, Korfu i na Zakynthos.

 

W sierpniu natomiast czeka nas inauguracja drugiego ukraińskiego kierunku Polskich Linii Lotniczych LOT. Oprócz lotów do Lwowa, będziemy mogli z Bydgoszczy polecieć również do stolicy Kijowa.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj