Jesteś tutaj: Home

W Katedrze odsłonięto gotyckie freski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 maj 2018 20:59
W Katedrze odsłonięto gotyckie freski Fot: Paweł Zielke

To już ostatnie dni VIII Koncertów Maryjnych z Różą, w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiaj (wtorek) wystąpi chór ,,Cantate Deo”. Od kilku dni podziwiać można również prezbiterium bydgoskiej Katedry po I etapie remontu.

 

W prezbiterium pojawił się nowy ołtarz, powieszona została również kopia obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki Bydgoszczy. W jego sąsiedztwie znajdują się gotyckie freski, które będzie można w najbliższym czasie podziwiać. Docelowo pojawi się ołtarz, który je przykryje, stąd też zachęcamy miłośników Bydgoszczy do odwiedzin w Katedrze, póki jest ku temu możliwość. W prezbiterium znajduje się również oszklone zejście do krypty.

 

Trwają tymczasem VIII Koncerty Maryjne z Różą, organizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, pod patronatem Narodowego Centrum Kultury. To już prawie, że ostatnia szansa, aby po wieczornej Mszy Świętej (około godziny 18:30) posłuchać występów regionalnych chórów.

 

W niedzielę zaprezentował się Chór Colegium Cantorum z Chełmna:

 

 

Na materiale filmowym widoczne są tytułowe freski oraz elementy prezbiterium.

 

Plan kolejnych koncertów:

Wtorek – 29 maja - Chór „Cantate Deo”

Środa – 30 maja - Chór „Vincentinum”

Czwartek – 31 maja – Na zakończenie - Bydgoscy Soliści „ARTE CON BRIO

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj