Jesteś tutaj: Home

Nacjonalizacja PESA w 100%

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 27 maj 2018 00:00

Polski Fundusz Rozwoju zakończył rozmowy z władzami PESA Bydgoszcz w sprawie zasad przejęcia udziałów w spółce przez Skarb Państwa. W piątek podpisano w tej sprawie umowę inwestycyjną.

Najważniejsza informacja to przejęcie przez Polski Fundusz Rozwoju 100% udziałów bydgoskiej firmy. O tym, ze PFR przejmie pakiet większościowy było wiadomo już o kilku tygodni, kwestią rozmowną było natomiast ustalenie czy dotychczasowi właściciele PESA zachowają część udziałów. Ostatecznie będzie to pełna nacjonalizacja.

 

Wejście państwowego inwestora ma pozwolić bydgoskiej fabryce utrzymał płynność i stabilność finansową. Z tym w ostatnim czasie był znowu problem, bowiem pracownicy otrzymali wynagrodzenia z opóźnieniem. Pozyskania inwestora, który poprawi perspektywy spółki domagały się również banki, które udzieliły PESA kredytu na bieżącą działalność.

 

Utrzymanie działalności PESA leży w interesie rządu, bowiem bydgoskie przedsiębiorstwo odgrywa kluczową rolę w tzw. Planie Morawieckiego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy