Jesteś tutaj: Home

Na Bartodziejach może powstać kąpielisko

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 maj 2018 08:15
Na Bartodziejach może powstać kąpielisko Fot: Przemysław Jahr

Balaton jest sztucznym jeziorem powstałym po likwidacji działającej na przełomie XIX i XX wieku cegielni na Bartodziejach. W latach 70-tych XXI wieku postanowiono obszar nad Balatonem zagospodarować rekreacyjnie. Ratusz rozważa utworzenie sztucznego kąpieliska na Bartodziejach.

Żeby powstało kąpielisko woda musi spełnić pewne rygory sanitarne, dlatego na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna do końca września prowadzić będzie w odstępach badania, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy Balaton nada się do kąpieli. W przypadku pozytywnego wyniku, będzie można w przyszłości pomyśleć o budowie sztucznego kąpieliska.

 

Staw nad Balatonem to połowa powierzchni parku na Bartodziejach. Wokół akwenu znajduję się m. in. ścieżka spacerowa w formie bulwaru z miejscami do wypoczynku, boisko do gry w siatkówkę plażową czy miasteczko ruchu drogowego. Atrakcją osiedla są charakterystyczne, podświetlone fontanny wodne, które funkcjonują w okresie letnim.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy