Jesteś tutaj: Home

Podejmują kolejną próbą ożywienia ulicy Długiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 maj 2018 00:25
Podejmują kolejną próbą ożywienia ulicy Długiej Fot: Robert Sawicki / UMB

Wiele osób ubolewa, że ulica Długa nie tętni życiem tak jakby mogła. Wśród nich są osoby związane bezpośrednio z bydgoską starówką, chociażby przedsiębiorcy. Przy okazji tegorocznej edycji odsłonięcia Bydgoskich Autografów (jesień) planowane są działania ,,z pompą”, które zamierza wesprzeć również ratusz.

Zacząć trzeba jednak od tego, kto w tym roku dopisze swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów. Wstępnie ustalono, że będzie to od 1 do 3 osób. Do 15 czerwca mieszkańcy mogą składać swoje propozycje, następnie w oparciu te głosy wyboru dokona kapituła złożona z zasłużonych dla miasta osób. Propozycje nazwisk wraz z uzasadnieniem można kierować mailowo - autografy@um.bydgoszcz.pl

 

- Chcemy, aby ulica Długa żyła jeszcze bardziej, aby jeszcze więcej osób tutaj trafiało – przyznaje Justyna Ratajczak ze Starówka Office (przestrzenni dla biznesu i StartUpów) – Dlatego chcemy na ten dzień przekonać wszystkich prowadzących tutaj działalność, aby wyszli do mieszkańców i pokazali jakie biznesy prowadzą.

 

Prowadzący działalność przy ulicy Długiej malarz Roman Puchowski przypomina natomiast, że ulicą tą przechadzali się niegdyś polscy królowie jak Stefan Batory i Jan III Sobieski.

 

Na tegoroczne Święto Ulicy Długiej, którego punktem kulminacyjnym będzie odsłonięcie kolejnych autografów, przygotowanych ma być przez społeczność starówki i ratusz szereg niespodzianek. Przede wszystkim chodzi jednak, aby święto trwało przez cały dzień, a nie jak było to do tej pory, przez kilkadziesiąt minut.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy