Jesteś tutaj: Home

PKP Cargo chce zbudować razem z PESA nową lokomotywę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 maj 2018 14:37

Bydgoska PESA przechodzi obecnie duże zmiany związane z przygotowaniem do nacjonalizacji, poprzez objęcie kluczowego pakietu akcji przez Skarb Państwa. Firma ma szansę jednak na perspektywy rozwoju – państwowa spółka PKP Cargo chce podjąć współpracę w sprawie budowy lokomotywy dwunapędowej oraz autonomicznej.

Tworzenie nowych konstrukcji to jednak lata prac, PKP Cargo zawarło jednak dodatkowo kontrakt z PESA na modernizację 38 lokomotyw z serii ST44. Kontrakt wart będzie około 176 mln zł i realizowany w okresie od stycznia 2019 roku do września 2020 roku.

 

W sprawie budowy nowych konstrukcji kolejowych, strony zawarły list intencyjny, o czym poinformowało oficjalnie PKP Cargo - Strony wyrażają zainteresowanie nawiązaniem współpracy dla realizacji wspólnych przedsięwzięć w obszarze prac badawczo – rozwojowych dla budowy taboru kolejowego nowej generacji, szczególnie lokomotywy dwunapędowej (spalinowo – elektrycznej) do prowadzenia pociągów towarowych po liniach zelektryfikowanych jak i niezelektryfikowanych oraz lokomotywy autonomicznej.

 

Dla produkcji nowej konstrukcji obie strony rozważają utworzenie wspólnego konsorcjum.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy