Jesteś tutaj: Home

Oświadczenie radnego Tomasza Regi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 maj 2018 14:10

Do ubiegłotygodniowej konferencji prasowej wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lecha Zagłoby-Zyglera oraz radnego Jakuba Mikołajczaka odniósł się w oświadczeniu radny Tomasz Rega. Przypomnijmy – radni PO domagali się od Regi większej transparentności w oświadczeniu majątkowym.

 

O konferencji radnych PO piszemy - Radni PO chcą większej jawności w sprawie wynagrodzeń swoich kolegów z PiS-u

 

W zeszłym tygodniu radni Platformy Obywatelskiej - Jakub Mikołajczak oraz Lech Zagłoba-Zygler dokonali nagonki medialnej w związku z moim oświadczeniem majątkowym. Przedstawili dwa zarzuty: wpisanie funkcji zamiast miejsca zatrudnienia oraz umieszczenie kwoty zarobków netto a nie brutto.

 

Na pierwszy z nich odpowiedział Dyrektor Biura Rady Miasta Wojciech Paczkowski, nie pozostawiając wątpliwości po czyjej stronie jest racja. Drugi z nich oceni Urząd Skarbowy.

 

W tym miejscu chciałem jednak Państwu zwrócić uwagę, że pięć dni przed omawianą konferencją, radny Mikołajczak przyznał na jednym z portali społecznościowych, że sam w poszczególnych latach wpisywał na zmianę kwoty netto i brutto bo nie ma co do tego stosownego rozporządzenia! Nie przeszkadzało mu to kilka dni później atakować mnie za brak wiedzy na temat instrukcji Rządowego Centrum Legislacji z grudnia 2017 roku. Ocenę moralną zachowania radnego pozostawiam Państwu.

 

W załączeniu screeny wypowiedzi radnego Mikołajczaka.

 

Z wyrazami szacunku,

Tomasz Rega

 

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj