Jesteś tutaj: Home

Rafał Bruski oficjalnie kandydatem na prezydenta PO i Nowoczesnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 maj 2018 16:11

Ubiegania się prezydenta Rafała Bruskiego o reelekcję raczej się wszyscy spodziewaliśmy, dzisiaj pod bydgoksą mariną, na tle Brdy, został on zaprezentowany oficjalnie jako kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, w ramach formuły Koalicji Obywatelskiej, na prezydenta Bydgoszczy.

Osobistego poparcia Bruskiemu w wyborach przyjechali udzielić liderzy obu partii: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer.

 

- To przede wszystkim wybór pomiędzy tym czy chcemy być zarządzani przez władze lokalne, przez wójta, burmistrza, starostę, czy marszałka, czy też chcemy, aby zarządzano nami Polakami, w tym również bydgoszczanami z perspektywy Warszawy. Mnie jest bardzo bliski ten model, kiedy to my samorządowcy rozwiązujemy problemy naszych mieszkańców, jest to krótsza droga i zdecydowanie lepsza. Mam nadzieje, że ta koncepcja wygra – mówił dzisiaj prezydent Rafał Bruski - Najbliższe wybory to też wybór czy chcemy być w Europie, czy jest nam w niej dobrze, czy chcemy się znaleźć poza nią.

 

Prezydent Bydgoszczy zaprosił również wszystkie środowiska bydgoskie do współpracy w trakcie wyborów samorządowych - Osobiście zapraszam wszystkich bydgoszczan, którzy chcą wpływać na losy miasta, wykorzystywać szansę które tworzy nam strona europejska i rządowa, którzy chcą decydować o swoim mieście do współpracy.

 

- Koalicja Obywatelska to taka formuła dwóch partii i różnych środowisk obywatelskich. Formuła na wybory samorządowe – mówił o ustaleniach współpracy szef PO Grzegorz Schetyna - Historia ostatnich dwóch kadencji, ostatnich 8 lat jest szczególna dla tego miasta. Mówię to jako człowiek, który Bydgoszcz dobrze zna, byłem z nią związany rodzinnie, ale chce powiedzieć, że to miasto jest warte wielkiej pracy i wielkich ludzi, wielkiego poświęcenia. Taką pracę dał Rafał Bruski.

 

W opinii Grzegorza Schetyny województwo kujawsko-pomorskie będzie kluczowe, bowiem kto wygrywa w nim, wygrywa też wybory w Polsce. Przedstawiciele PO i Nowoczesnej nie kryli, iż od wyborów samorządowych planują drogę do zwycięstwa w kolejnych wyborach: europejskich, parlamentarnych i prezydenckich.

 

- Jestem żeglarzem i mam takie wrażenie, że wypływamy w pewien rejs. Zaczynamy nasza podróż jako Koalicja Obywatelska tutaj w kujawsko-pomorskim. Z kandydatem na prezydenta Rafałem Bruskim myślę, że rzeczywiście ten jacht ma szansę wypłynąć na głębokie wody – oceniła liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer - Jestem przekonana, że ten projekt zwycięży w tych wyborach samorządowych, a potem w ramach tego czteropaku wyborczego.

 

 

Dzisiaj Platforma Obywatelska i Nowoczesna udzielili również nominacji kandydatowi na prezydenta Torunia. Został nim szef kujawsko-pomorskich struktur PO, poseł Tomasz Lenz.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj