Jesteś tutaj: Home

Olszewski: Bydgoszczą będzie rządził Kaczyński samemu czy razem z Rydzykiem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 kwiecień 2018 14:31

Nominację posła Tomasza Latosa jako kandydata na prezydenta Bydgoszczy komentuje poseł Paweł Olszewski, można powiedzieć ojciec chrzestny prezydentury prezydenta Rafała Bruskiego. Olszewski zadaje kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta szereg pytań światopoglądowych.

 

- Bardzo serdecznie gratuluje Tomkowi tej nominacji – pogratulował poseł Paweł Olszewski, po czym dodał – Wiem, że te gratulacje dla niego są o tyle trudne, że nie pałał wielką chęcią do startowania. Ale jak decyzja prezesa jest, Nowogrodzka tak decyduje, to posłowie nie mają żadnego wpływu na własną wolę i muszą przyjąć to z całym bagażem inwentarza.

 

Poseł Paweł Olszewski przy tej okazji zapytał kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy kilka pytań. Parlamentarzysta chce wiedzieć, czy Latos jako prezydent zamierza wspierać z budżetu miasta program in vitro. Olszewski chce znać również stanowiska Latosa dotyczące aborcji w przypadku poczęcia na skutek gwałtu, w tej sprawie bowiem potencjalny prezydent Bydgoszczy zdaniem posła PO nie wyraził jednoznacznego zdania. Kolejna kwestia to czy w Bydgoszczy powstanie w centralnym miejscu miasta pomnik Lecha Kaczyńskiego.

 

- Czy decyzje dotyczące Bydgoszczy, oczywiste jest, że będą zapadać na Nowogrodzkiej, ale czy poza Nowogrodzką poseł Latos będzie również podatny na decyzje, które będą zapadały w Toruniu, a dokładnie u Tadeusza Rydzyka, u którego wielokrotnie był widywany na różnego rodzaju uroczystościach i imprezach - pyta poseł Paweł Olszewski.

 

Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej jest natomiast spokojny o wynik wyborów.  W jego opinii arytmetyka nie daje szans na objęcie urzędu prezydenta Bydgoszczy przez kandydata PiS-u.