Jesteś tutaj: Home

Gratka dla miłośników kolei. PKP Cargo przywraca historyczne barwy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 kwiecień 2018 00:31
Gratka dla miłośników kolei. PKP Cargo  przywraca historyczne barwy Fot: PKP Cargo

Charakterystyczne zielone malowanie, z żółtym czołem, zdobionym herbem miasta Ostrołęki – tak prezentowały się lokomotywy elektryczne ET22-933 w barwach PKP Cargo w latach 1988-2002. W sobotę zostanie zaprezentowana 14-ta odmalowana lokomotywa. Oficjalna prezentacja odbędzie się w Bydgoszczy.

 

W sobotę 7 kwietnia oficjalnie PKP Cargo zaprezentuje lokomotywę elektryczną ET22-933 wyprodukowaną w 1985 roku przez wrocławski Pafawag. Po krótkim okresie pracy w warszawskiej lokomotywowni, trafiła ona na stałe do Lokomotywowni Ostrołęka, gdzie zamontowano herb tego miasta. Jak się dowiadujemy, przez 32 lata służby lokomotywa przejechała ponad 1,5 mln km. W 1989 roku pojawiła się również w filmie ,,Galimatias, czyli Kogel Mogel II” Krzysztofa Załuskiego.

 

Odmalowaną lokomotywę będzie można w sobotę zobaczyć w godzinach 11:00-14:00 na terenie Północnego-Zakładu Spółki PKP Cargo przy ulicy Inwalidów 1 w Bydgoszczy. PKP Cargo organizując to wydarzenie podkreśla, iż bydgoski zakład powstały w okresie międzywojennym może się poszczycić bogatymi tradycjami dotyczącymi utrzymania taboru kolejowego. Wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich miłośników kolejnictwa.