Jesteś tutaj: Home

Gratka dla miłośników kolei. PKP Cargo przywraca historyczne barwy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 kwiecień 2018 00:31
Gratka dla miłośników kolei. PKP Cargo  przywraca historyczne barwy Fot: PKP Cargo

Charakterystyczne zielone malowanie, z żółtym czołem, zdobionym herbem miasta Ostrołęki – tak prezentowały się lokomotywy elektryczne ET22-933 w barwach PKP Cargo w latach 1988-2002. W sobotę zostanie zaprezentowana 14-ta odmalowana lokomotywa. Oficjalna prezentacja odbędzie się w Bydgoszczy.

 

W sobotę 7 kwietnia oficjalnie PKP Cargo zaprezentuje lokomotywę elektryczną ET22-933 wyprodukowaną w 1985 roku przez wrocławski Pafawag. Po krótkim okresie pracy w warszawskiej lokomotywowni, trafiła ona na stałe do Lokomotywowni Ostrołęka, gdzie zamontowano herb tego miasta. Jak się dowiadujemy, przez 32 lata służby lokomotywa przejechała ponad 1,5 mln km. W 1989 roku pojawiła się również w filmie ,,Galimatias, czyli Kogel Mogel II” Krzysztofa Załuskiego.

 

Odmalowaną lokomotywę będzie można w sobotę zobaczyć w godzinach 11:00-14:00 na terenie Północnego-Zakładu Spółki PKP Cargo przy ulicy Inwalidów 1 w Bydgoszczy. PKP Cargo organizując to wydarzenie podkreśla, iż bydgoski zakład powstały w okresie międzywojennym może się poszczycić bogatymi tradycjami dotyczącymi utrzymania taboru kolejowego. Wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich miłośników kolejnictwa.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.