Jesteś tutaj: Home

Dopływ Brdy nadal zalewa rolnikom pola

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 30 styczeń 2018 19:39

Połamane przez sierpniowe nawałnice drzewa nadal są przyczyną problemów. Na rzece Kamionce (dopływ Brdy) potworzyły się zapory, które są przyczyną wylewania rzeki. Niepokoi to rolników z gminy Sępólno Krajeńskie, którzy obawiają się, że ich pola i łąki w tym roku będą niezdatne do produkcji rolnej.

 

W sierpniu w okolicach Gostycyna na Kamionce pracowali żołnierze z 2 Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia, którym udało się udrożnić część rzeki z połamanych drzew. Samorządowcy i władze ówczesnego Zarządu Melioracji Wodnej żołnierzom na przełomie sierpnia i września podziękowali. Wydawało się, że już problemów z zatorami nie ma. W ostatnim czasie okazało się, że duży odcinek od miejscowości Toboły w powiecie sępoleńskim, aż po prawie Karczewo w powiecie tucholskim nadal jest pełen zatorów. Naliczono ich ponad dwadzieścia.

 

 

Do końca 2017 roku za rzekę Kamionkę odpowiadał Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych podległy marszałkowi województwa. Od 1 stycznia obowiązki te przejęło nowo powołane Państwowe Przedsiębiorstwo Wodne ,,Wody Polskie”, które jest obecnie w fazie organizacji. Brda i jej dopływy podlegają bezpośrednio strukturze Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Rzecznik RZGW w Gdańsku poinformował nas, że rzeka zostanie oczyszczona jak tylko pojawi się ku temu techniczna możliwość wykonania niezbędnych prac.

 

Polecamy również: Wojsko udrażnia Kamionkę (foto+wideo)

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów