Jesteś tutaj: Home

Wiceprzewodniczący sejmiku powodem zgrzytu w Zjednoczonej Prawicy

Napisane przez  Ł.R. / Fakt.pl / Gazeta Wyborcza Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 29 styczeń 2018 22:38
Posłanka Michałek z radnym Banaszakiem Posłanka Michałek z radnym Banaszakiem

Do tej pory pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością o Porozumieniem Jarosława Gowina nie dochodziło do większych zgrzytów. Teraz do napięcia pomiędzy koalicjantami doszło po sobotnie Radzie Politycznej PiS, na której przyjęto uchwałę, iż osoby które zmieniały przez ostatnie trzy lata partie, nie będą mogły kandydować w najbliższych wyborach samorządowych.

W poniedziałek w Fakcie ukazał się artykuł, w którym pojawia się nazwisko wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Adama Banaszaka. Jak wynika z publikacji na stronie fakt.pl, to właśnie pod Banaszaka miała powstać uchwała Rady Politycznej – Był taki Adam Banaszak, radny sejmiku kujawsko-pomorskiego. Wyrzucony od nas dyscyplinarnie. A Gowin go bierze do siebie i obiecuje mu: a to pół województwa, a to miejsca na listach wyborczych – opowiada gazecie anonimowo, jednej z prominentnych działaczy PiS.

 

Kilka tygodni temu Adam Banaszak został nawet szefem struktur partii Porozumienie w okręgu bydgoskim. Z kolei w Gazecie Wyborczej jeden z działaczy partii Jarosława Gowina przyznaje - Jedyny transfer, który mógł się nie spodobać, to przejście Banaszaka.

 

Czym zawinił Banaszak?

Oficjalnie Adamowi Banaszakowi zarzuca się zbyt bliską współpracę z Platformą Obywatelską, dokładniej mowa o marszałku województwa Piotrze Całbeckim. Taki był też powód wykluczenia go z partii.

 

Jak udało nam się ustalić, sprawa dotyczy sesji z grudnia 2014 roku. Wówczas Banaszak miał oczekiwał od klubu Zjednoczonej Prawicy wstrzymania się w głosowaniu nad budżetem, choć w dyskusji budżetowej szef klubu dość stanowczo krytykował ten projekt. W czasie sesji budżetowej Sejmik przyjął uchwałę o zgłoszeniu delegatów do Zgromadzenia Ogólnego Związków Województw Rzeczypospolitej Polskiej, do którego wytypowany został radny Adam Banaszak. Stąd też nieoficjalnie się mówi, że mógł być to polityczny deal.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów