Jesteś tutaj: Home

Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

Napisane przez  Ł.R. / rynek-kolejowy.pl Opublikowano w Regionalne sobota, 20 styczeń 2018 18:36

Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Elektryfikacja bocznych szlaków wokół linii kolejowej nr 201 pozwoli z jednej strony na zwiększenie przepustowości korytarza Bałtyk-Adriatyk oraz na większe prędkości w przewozach pasażerskich. Elektryfikacją objęte miałyby zostać odcinki:

-linii nr 208: Wierzchucin – Tuchola – Chojnice;

-linii nr 215: Szlachta-Czersk – Bąk;

-linii nr 203: Łąg – Czersk – Chojnice;

-linii nr 743 i 744: Lipowa Tucholska – Szlachta.

 

W pierwszej kolejności PKP PLK musi jednak uzyskać studium wykonalności. Dopiero w ostatnich dniach udało się rozstrzygnąć przetarg na wykonanie tego opracowania. Wykona je firma TPF z Warszawy za kwotę 5,83 mln zł. Wykonawca będzie miał na to 390 dni od momentu podpisania umowy.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.