Jesteś tutaj: Home

Posłowie PO chcą abyśmy część podatków mogli przekazywać na pomoc dla Syrii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 07 styczeń 2018 19:50

Grupa posłów Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej złożyła w Sejmie projekt ustawy, która pozwoliłaby odliczyć od podatku dochodowego dodatkowego 0,25% na rzecz pomocy humanitarnej w Syrii, świadczonej za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża.

W opinii grupy parlamentarzystów PO pomoc jaką udziela Polska na rzecz pomocy finansowej w krajach objętych wojną jest bardzo niska. Na głowę Polaka wypada według ich szacunków 0,17 dolara, gdy w przypadku Niemiec jest to 9,53 dolara.

 

Oczekiwaniem opinii publicznej w kraju i na świecie jest dalsze zwiększanie pomocy. Również rząd deklaruje, że najwłaściwszą formą pomocy jest ta która udzielana jest w miejscu pobytu ofiar – czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy.

 

Poselski projekt zakładać ma, iż oprócz 1% na wybraną organizację pożytku publicznego, będziemy mogli obliczyć również dodatkowo 0,25% na rzecz pomocy w Syrii. W ubiegłym roku w ramach 1% organizacją pożytku publicznego przekazano ponad 660 mln zł. Przyjmując zainteresowanie przekazywaniem 1% dla organizacji pożytku publicznego, wnioskodawcy szacują, iż dla potrzebujących w Syrii można by pozyskać około 150 mln zł.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy