Jesteś tutaj: Home

Zdążyliśmy. Unia nie zabierze nam alokacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 05 styczeń 2018 14:26
Urząd Marszałkowski w Toruniu Urząd Marszałkowski w Toruniu

W czwartek marszałek Piotr Całbecki pochwalił się, że udało się w 2017 roku uzyskać wymagany przez Komisję Europejską wskaźnik certyfikacji wydatków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Według obliczeń Urzędu Marszałkowskiego uzyskaliśmy certyfikację na poziomie powyżej 6%, gdy wymagania UE wynoszą 4% dla roku 2017.

 

Jeszcze w listopadzie podsekretarz stanu Adam Hamryszczak, z Ministerstwa Rozwoju przestrzegał, iż jeżeli województwo kujawsko-pomorskie nie przyśpieszy certyfikacji, to przy zastosowaniu mechanizmu n+3 Komisja Europejska mogłaby zmniejszyć przysługujące nam fundusze nawet do 11,4 mln euro, z tytułu braku certyfikacji za rok 2017. Podsekretarz Hamryszczak odpowiadając na interpelacje posła Łukasza Schreibera wskazywał, że Ministerstwo prowadzi z władzami województwa kujawsko-pomorskiego o wdrażaniu programów naprawczych.

 

Jak wynika z informacji przedstawionej przez marszałka województwa, za rok 2017 utrata środków już nam nie grozi. Na chwilę obecną nie opublikowano aktualnego zestawienia certyfikacji dla wszystkich Regionalnych Programów Operacyjnych – takie dane porównawcze pozwoliłyby określić, jak wypadamy na tle innych województw. W zestawieniu za I półrocze 2017 roku, byliśmy jednym z gorszych województw.

 

Według Urzędu Marszałkowskiego, zawarto już umowy z RPO o wartości dofinansowania z UE na poziomie 3,46 mld zł, co stanowi 43% całej alokacji dla województwa kujawsko-pomorskie.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów