Jesteś tutaj: Home

Wysoka premia szefowej toruńsko-włocławskiego PiS-u

Napisane przez  Ł.R. / Super Express Opublikowano w Regionalne czwartek, 04 styczeń 2018 09:39

Premier Beata Szydło, jak informuje Super Express, rozdała 2,4 mln zł na nagrody dla podległych sobie pracowników. Jedną z najwyżej nagrodzonych przez byłą premier osób, okazała się szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko-włocławskim.

 

Mowa o wiceminister Edukacji Narodowej Marzennie Drab, związanej z Grudziądzem, czyli częścią województwa, gdzie problemy społeczno-gospodarcze są w sposób szczególnie nasilone.

 

Wiceminister Drab nie musi się jednak specjalnie przejmować o swój byt materialny, bowiem premier Szydło miała wobec niej gest w wysokości 49,4 tys. zł. Tyle od momentu objęcia funkcji wiceministra, do grudnia 2017 roku, uzyskała dodatkowych premii. Jeżeli przyjmiemy przeciętne wynagrodzenie (według GUS – 2,8 tys. zł na rękę) w województwie kujawsko-pomorskim, to przeciętny obywatel naszego województwa na tą kwotę musiałby pracować przez ponad 17 miesięcy.

 

W ostatnich wyborach parlamentarnych Marzenna Drab bezskutecznie starała się o mandat posłanki. Przebiecie w partii ma jednak większe od lokalnych parlamentarzystów, bowiem na stanowisku szefowej struktur okręgowych zastąpiła posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.