Jesteś tutaj: Home

W przyszły piątek otwarcie lodowiska

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 grudzień 2017 12:58
W przyszły piątek otwarcie lodowiska Fot: Bogusław Białas

Nowy ,,Torbyd” mieszkańcom Bydgoszczy do użytku zostanie oddany w piątek 5 stycznia. Po 16 lat do Bydgoszczy powróci kryte lodowisko. W pierwszy weekend z ,,Torbydu” będzie można korzystać za darmo.

Budowa lodowiska rozpoczęła się w drugim półroczu ubiegłego roku – koszt obiektu to 23 mln zł.

 

- Cieszę się, że mimo dodatkowych prac otwieramy lodowisko, tak jak zakładaliśmy, już tej zimy – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Bydgoszcz po 16 latach przerwy odzyskuje „Torbyd”, ale w zupełnie nowej odsłonie. Postawiliśmy na najnowsze technologie i nowoczesną architekturę. Kryte lodowisko jest też kolejnym obiektem, który dedykowany jest zarówno mieszkańcom Bydgoszczy jak i całej metropolii.

 

Oficjalne otwarcie planowane jest na godzinę 17:00, w piątek 5 stycznia już nowego 2018 roku. Dla mieszkańców tego dnia przygotowano show laserowe oraz pokazy tańca na lodzie. Będzie również okazja do zwiedzenia obiektu. Na tafle będziemy mogli już wyjechać w sobotę, w ten dzień po godzinie 11:00 odbędą się bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach. Lekcje łyżwiarstwa planowane są również na niedzielę.

 

Od poniedziałku 8 stycznia za bilet 30 minutowy zapłacimy 5 zł, za każdą kolejną minutę opłata wynosić będzie 20 groszy. Młodzież będzie mogła liczyć na bilety ulgowe w cenie 3 zł za pierwsze pół godziny i 15 groszy za każdą kolejną minutę. Szereg ulg przewidziany będzie również dla posiadaczy kart dużej rodziny oraz seniorów.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.