Jesteś tutaj: Home

Konsolidacja UTP powinna dokonać się w ciągu miesiąca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 grudzień 2017 00:19

Po świętach powinien zakończyć się proces przenosin pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego ze Śródmieścia do Fordonu. Docelowo fordoński kampus przy ulicy Kaliskiego ma zostać rozbudowany o kolejne obiekty, w najbliższych tygodniach ma się zdecydować, czy uda się uzyskać dofinansowanie zewnętrzne na te ambitne plany.

Rektor UTP, prof. Tomasz Topoliński zapytany, czy na drodze konsolidacji uczelni w jednym miejscu pojawiły się problemy, przyznał dyplomatycznie, iż przy tego typu przedsięwzięciach zawsze trzeba się spodziewać jakiś problemów - Proces konsolidacji postępuje. Myślę, że nasze plany co do przeniesienia pracowników do Fordonu zakończą się sukcesem w ciągu miesiąca, wykorzystując przerwę świąteczną, chcielibyśmy domknąć pewne procesy.

 

Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego poinformował również, że przygotowywane są duże inwestycje wokół kampusu w Fordonie - Biegnie proces projektowy przedsięwzięcia, który ma być nową inwestycją w Fordonie. Myślę, że w ciągu miesiąca-dwóch powinniśmy się spotkać w gronie osób, które będą decydowały o tej inwestycji i podpisać dokumenty.

 

Nieoficjalnie się mówi, że jeżeli uda się uzyskać pozytywne decyzje dotyczące zewnętrznego wsparcia dla zamiarów UTP, to uroczyście ogłoszone może być to 22 stycznia, gdy do Bydgoszczy po raz kolejny zawitać ma wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.