Jesteś tutaj: Home

Bydgoscy radni apelują do posłów w sprawie budowy Kolei Dużych Prędkości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 listopad 2017 00:13
Materiał Politechniki Krakowskiej Materiał Politechniki Krakowskiej

Na środowej sesji Rady Miasta przyjęto ponad podziałami politycznymi apel kierowany do parlamentarzystów Ziemi Bydgoskiej, w sprawie potrzeby działań, aby projektowane Koleje Dużych Prędkości nie ominęły Bydgoszczy. Z inicjatywą wyszedł klub radnych PO, poparta została później przez PiS i lewicę.

 

Zaniepokojeni doniesieniami w przestrzenni publicznej dotyczącymi planów budowy Kolei Dużych Prędkości w Polsce i możliwego przebiegu ich trasy, apelujemy do parlamentarzystów Ziemi Bydgoskiej o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu niedopuszczenia do wyznaczonego przebiegu trasy z pominięciem Bydgoszczy – napisali bydgoscy radni – Wykluczenie Bydgoszczy z tego ważnego projektu spowoduje marginalizację naszego miasta oraz sąsiadujących z nim gmin na transportowej mapie Polski ze wszystkimi jej negatywnymi konsekwencjami – przede wszystkim dla biznesu i turystyki. Nie ma naszej zgody na to, aby Bydgoszcz i okolice – obszar zamieszkiwany przez 500 tysięcy osób – zostały odcięte od tej kluczowej inwestycji – czytamy dalej.

 

Brak czynnego zaangażowania ze strony parlamentarzystów Ziemi Bydgoskiej w tej sprawie może spowodować niekorzystny dla Bydgoszczy obrót spraw i pominięcie naszego miasta w procesie ustalania przebiegu Koeli Dużych Prędkości. Dlatego apelujemy do parlamentarzystów Ziemi Bydgoskiej o uważne monitorowanie planów rządowych w tej kwestii oraz o aktywne lobbowanie na rzecz rozwiązań, które łączą Bydgoszcz do sieci Kolei Dużych Prędkości – kończą radni Rady Miasta Bydgoszczy swój apel.