Jesteś tutaj: Home

Solidarność protestowała w Warszawie przeciwko działaniom Komisji Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 17 wrzesień 2017 08:57
Solidarność protestowała w Warszawie przeciwko działaniom Komisji Europejskiej Fot: Archiwum 2013

Zdaniem Komisji Europejskiej kobiety w Polsce mogą być dyskryminowane, bowiem mogą przechodzić na emeryturę szybciej niż mężczyźni. Oczekiwanie zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn wywołało w Polsce nie małą burzę, którą obserwować można było również wczoraj pod siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Związkowcy nie wykluczają, że jak będzie trzeba to pojadą protestować nawet do Brukseli.

- Ci biurokraci z Komisji Europejskiej mają czelność mówić o tym, że w Polsce, w naszej ukochanej ojczyźnie Polki są dyskryminowane. To kpina i nieporozumienie – mówił przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda.

 

Do stolicy zjechali się działacze Solidarności z całej Polski, w tym również z Regionu Bydgoskiego - Gdyby dzisiaj żyli ojcowie założyciele UE, na pewno byli by z nami, na tej pikiecie, przeciwko urzędasom z Brukseli, bo idea UE była inna, oparta na wartościach chrześcijańskich. Dziś musimy domagać się sprawiedliwości społecznej, chociaż przypominamy sobie naszą 8 letnia walkę z PO i PSL. Wtedy oczekiwaliśmy pomocy KE ale się jej nie doczekaliśmy, chociaż osobiście prosiłem przewodniczącego PE Schulza, żeby porozmawiał z Donaldem Tuskiem. On wówczas powiedział, że nie może mieszać się w wewnętrzne sprawy naszego kraju. Co się zmieniło w ostatnich latach? My wiemy, co się zmieniło. Zmieniło się to, że w Polsce nie rządzą ci, którzy według biurokratów powinni rządzić – kontynuował Duda.

 

W proteście udział wzięli również europosłowie, w tym Jacek Saryusz-Wolski - Mówię to jaki europoseł, czyli ustawodawca, ale także jako negocjator wejścia Polski do Unii Europejskiej. Komisja Europejska, zwłaszcza pan Timmermans, nadużywa prawa europejskiego wobec Polski

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.