Jesteś tutaj: Home

Samorządy otrzymały już ponad 22 mln zł na pomoc w odbudowie domów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 13 wrzesień 2017 16:02

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało do tej pory gminom 58,6 mln zł na wypłatę zapomóg dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły przez nasz region przed miesiącem. Do województwa kujawsko-pomorskiego skierowano 22,6 mln zł. MSWiA wskazuje, że możliwa jest dalsza pomoc.

W pierwszej kolejności pomoc rządowa trafiła na wypłaty zasiłków do 6 tys. zł, które mieszkańcy otrzymali kilka dni po nawałnicy. Później po oszacowaniu rozmiaru strat, uruchomiona została pomoc do 200 tys. zł na zniszczony budynek mieszkalny i 100 tys. zł gospodarczy. Zasiłki mieszkańcom wypłacają samorządy, stąd też w poszczególnych samorządach mogą być wypłacane w różnym tempie.

 

Z informacji przekazanych mediom, wsparcie otrzymały m.in. gminy: Żnin 2,9 mln zł, Nakło 2,8 mln zł, Kęsowo, 1,9 mln zł, Koronowo 1,8 mln zł, Szubin 1,2 mln zł. Dowiadujemy się  również, iż np. w gminie Koronowo nie wykorzystano jeszcze ponad 800 tys. zł, zaś w Nakle do rozdysponowania zostało jeszcze prawie 2 mln zł.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.