Jesteś tutaj: Home

Na linie energetyczną Szubin – Paterek powróciło zasilanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 22 sierpień 2017 09:37
Zniszczony słup Zniszczony słup Fot: Enea

W poniedziałek służby operatora Enea wspierane przez wojsko naprawiły linie wysokiego napięcia Szubin – Paterek. Jest to jedna z ponad 20-tu linii, które ucierpiały w wyniku nawałnic. Nadal szacuje się, że w powiatach: żnińskim, nakielskim, sępoleńskim i tucholskim bez prądu jest ok. 1.5 tys. mieszkańców.

- Na linii relacji Szubin - Paterek trzeba było wymienić dwa doszczętnie zniszczone słupy wysokiego napięcia, a jeden naprawić – powiedział Włodzimierz Hypszer, dyrektor bydgoskiego oddziału Enei Operator - W przypadku tej linii mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ stosunkowo szybko udało się przywrócić zasilanie. Zdecydowanie gorzej sytuacja wygląda na północy województwa kujawsko-pomorskiego i w powiecie chojnickim. Tam linie 110kV zostały zniszczone na bardzo długich odcinkach. Dla przykładu na linii 110 kV z Sępólna do Koronowa wichura złamała 6 słupów, a z przewodów zdjęliśmy 10 przewróconych drzew. Jeszcze gorzej było w przypadku linii wysokiego napięcia Chojnice Kościerska – Tuchola. Tam po nawałnicy zastaliśmy 22 złamane słupy. Przed nami również odbudowa jeszcze około 1000 słupów średniego i niskiego napięcia.

 

Wczoraj Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej gen. Janusz Halak poinformował, że po wystąpieniu nawałnic zaangażowanych było łącznie 6 tys. zastępów, tworzonych przez ok. 25 tys. strażaków.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.