Jesteś tutaj: Home

Grudziądz chce przyjąć uchodźców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 30 czerwiec 2017 17:35

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że duże miasta, w których jego formacja jest u władzy, wbrew polityce rządu, będą przyjmować uchodźców. Miasto Grudziądz złożyło w tej sprawie już wstępną deklarację.

Prezydentem Grudziądza jest związany z PO Robert Malinowski. Urząd Miasta Grudziądza pytany o kwestię uchodźców zadeklarował przyjęcie na chwilę obecną jednej rodziny.

 

Deklaracja Grzegorza Schetyny ma związek padła podczas spotkania z dziennikarzami w Brukseli, gdzie gościł on na zjeździe Europejskiej Partii Ludowej, którą współtworzy w Parlamencie Europejskim Platforma Obywatelska. Schetyna tłumaczył wówczas, że będzie to gest wobec Unii Europejskiej. W jego opinii źle się dzieje, że Polska i Węgry nie chcą pomóc nawet symbolicznej liczbie uchodźców.

 

Chęć pomocy uchodźcom wypływa również z bydgoskiego samorządu. W odpowiedzi na petycje Stowarzyszenia Ster na Demokracja Rada Miasta Bydgoszczy głosami PO i SLD przyjęła stanowisko, w którym wyraża otwartość dla przyjęcia uchodźców tym razem z syryjskiego Aleppo. Stanowisko to uzależnia jednak podjęcie jakikolwiek czynności od decyzji MSWiA. Deklaracja przewodniczącego Schetyny poszła jednak krok dalej.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.