Jesteś tutaj: Home

Pracownicy Opery Nova z prestiżowymi wyróżnieniami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 czerwiec 2017 07:58
Pracownicy Opery Nova z prestiżowymi wyróżnieniami Fot: Paweł Zielke

W sobotę w Filharmonii Narodowej w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia XI Edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Powodem do dumy mogą być nagrody, które przypadły Operze Nova w Bydgoszczy. Była to jedyna w Polsce impreza podsumowująca działalność teatrów muzycznych.

Kapitułę konkursu tworzyli: Jacek Boniecki, prof. Ryszard Karczykowski, prof. Izabela Kłosińska, Tatiana Kwiatkowska, Andrzej Pągowski, Zofia Rudnicka, Jan Szurmiej oraz Iwona Wujastyk – Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie.

 

Łącznie wręczono nagrody w 18 kategoriach. Cieszy nas, iż w dwóch z nich najlepiej wypadła Oper a Nova. W kategorii najlepszego debiutu operowego męskiego zwyciężył śpiewak Sławomir Kowalewski, solista Opery Nova, który w trakcie sobotniej gali zaprezentował arię Tonia z Prologu do opery "Pajace" Leoncavalla. Natomiast w kategorii najlepszej scenografii zwyciężyła Julia Skrzynecka za "Stabat Mater. Harnasie".

 

Ten spektakl co prawda nie zdobył żadnej pierwszej nagrody, ale zyskał wyróżnienie w kategorii baletów. Wyróżnienia zdobyli również związani z Operą Nova: scenograf Robert Bondara, śpiewak Tadeusz Szlenkier oraz Adam Pękalski za plakat do opery ,,Don Carlos”.

 

Artystom i twórcom z bydgoskiej Opery Nova serdecznie gratulujemy.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.