Jesteś tutaj: Home

Dlaczego nie chodzimy na wybory?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 14 luty 2013 00:10

Frekwencja w ostatnich wyborach parlamentarnych wyniosła w Polsce 48,92. Jeszcze gorzej było w okręgu bydgoskim, gdzie frekwencja wyniosła 47,77%. Co drugi Polak mający prawa wyborcze nie poszedł zatem na wybory. Pytanie dla czego tak jest zadał Fundacji Batorego.

W październiku ubiegłego roku CBOS na zlecenie Fundacji Batorego przygotował na grupie 977 dorosłych Polaków badania dotyczące udziału w życiu publicznym. 18,5% badanych nie wzięło udziału w ostatnich wyborach z powodu braku odpowiedniego kandydata lub partii. Kolejną przyczyną była choroba lub niepełnosprawność (14,2% badanych). Z kolei 10,2% badanych nie widzi w ogóle sensu w głosowaniu. 9,2% nie interesuje się w ogóle politykami. Co najciekawsze tylko 6,8% badanych którzy nie wzięli udziału w wyborach uznało, że jest rozczarowanych politykami.

 

W partiach ,,bierni ale wierni”

W opinii 53% badanych programy partii politycznych są dalekie od potrzeb obywateli. Zdaniem 58,9% respondentów kandydaci znajdujący się na listach wyborczych nie nadają się na posłów. 76,9% przebadanych uznało, że partie umieszczają na listach kandydatów ,,miernych ale wiernych”. Z kolei ponad połowa ankietowanych jest zdania, że osoby mogące godnie reprezentować ich miejsce zamieszkania nie maja szans odnieść sukcesu w wyborach.

 

Bierność

91,2% badanych w ogóle nie jest zainteresowanych kandydowaniem, nawet do rady osiedla lub na sołtysa.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa