Jesteś tutaj: Home

,,Na wiosnę pierwszy ciężki sprzęt wjedzie na teren budowy S-5”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 11 kwiecień 2017 17:58

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał regionalnemu dyrektorowi GDDKiA Jarosławowi Gołębiewskiemu decyzje ZRID na budowę dwóch kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5. Prace budowlane rozpocząć mają się już za kilka tygodni.

 

- Na 9 ZRID-ów jakie będzie wydawał wojewoda dzisiaj przekazujemy dwa – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, zapowiadając wydanie w dość szybkim czasie kolejnych decyzji - To jest kwestia najbliższych dni, tygodni. I praktycznie dzisiaj przystępujemy do kolejnych etapów: do faktycznej budowy, do wyceny i do szacowania.

 

Decyzje ZRID dotyczą odcinków łączących węzeł Szubin z województwem wielkopolskim, w tym również budowę obwodnicy Żnina. W momencie uprawomocnienia się tej decyzji, co nastąpi za 2 tygodnie, jeżeli nie będzie odwołań, będzie można rozpocząć już prace budowlane - Te decyzje otwierają nam drogę do następnego etapu, czyli do robót budowlanych – zapowiada dyrektor Jarosław Gołębiewski - W 2017 roku na wiosnę, pierwszy ciężki sprzęt wjedzie na teren budowy drogi S-5, w województwie kujawsko-pomorskim.

 


 

Gołębiewski zapewnił ponadto, iż budowa całego kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5 zakończy się w 2019 roku. Znacznie bardziej zaawansowany jest przebieg prac w województwie wielkopolskim, o czym pisaliśmy niedawno – W Wielkopolsce przyśpiesza budowa drogi ekspresowej S-5

 

Łącznie wydane dzisiaj decyzje dotyczą 29 km odcinka tej drogi ekspresowej.

 

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów