Jesteś tutaj: Home

Fabryka Obrabiarek do Drewna przygotowuje przeprowadzkę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 luty 2017 08:07

Obecnie zakład mieści się można powiedzieć blisko centrum miasta przy ulicy Nakielskiej, co może wywoływać pewną uciążliwość. Dzięki nawiązaniu współpracy z Polskim Holdingiem Nieruchomości planuje budowę nowoczesnych hal produkcyjnych pod Bydgoszczą, przy planowanym węźle drogi ekspresowej S-5.

Fabryka Obrabiarek do Drewna jest najstarszą w Polsce firmą produkującą maszyny i urządzenia do obróbki i przerobu drewna. Jej tradycje sięgają bowiem 1865 roku. Dynamiczny rozwój wymaga znalezienia terenów na przemysłowe zagospodarowanie poza miastem. Dlatego też dokonana ma zostać z Polskim Holdingiem Nieruchomości wymiana nieruchomości. Fabryka mieścić w przyszłości będzie się w miejscowości Niwy w gminie Osielsko, blisko planowanego węzła Aleksandrowo drogi ekspresowej S-5, w odległości około 50 km od autostrady A1.

 

-Restrukturyzacja majątkowa wraz z dyslokacją FOD w miejsce sąsiadujące z jednym z największych węzłów drogi ekspresowej s-5 - węzeł Aleksandrowo, nowoczesna hala fabryczna i park maszynowy to w istocie nowe otwarcie naszej fabryki i szansa na nowe miejsca pracy – ocenia prezes Fabryki Obrabiarek do Drewna Andrzej Walkowiak.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.