Jesteś tutaj: Home

Fabryka Obrabiarek do Drewna przygotowuje przeprowadzkę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 luty 2017 08:07

Obecnie zakład mieści się można powiedzieć blisko centrum miasta przy ulicy Nakielskiej, co może wywoływać pewną uciążliwość. Dzięki nawiązaniu współpracy z Polskim Holdingiem Nieruchomości planuje budowę nowoczesnych hal produkcyjnych pod Bydgoszczą, przy planowanym węźle drogi ekspresowej S-5.

Fabryka Obrabiarek do Drewna jest najstarszą w Polsce firmą produkującą maszyny i urządzenia do obróbki i przerobu drewna. Jej tradycje sięgają bowiem 1865 roku. Dynamiczny rozwój wymaga znalezienia terenów na przemysłowe zagospodarowanie poza miastem. Dlatego też dokonana ma zostać z Polskim Holdingiem Nieruchomości wymiana nieruchomości. Fabryka mieścić w przyszłości będzie się w miejscowości Niwy w gminie Osielsko, blisko planowanego węzła Aleksandrowo drogi ekspresowej S-5, w odległości około 50 km od autostrady A1.

 

-Restrukturyzacja majątkowa wraz z dyslokacją FOD w miejsce sąsiadujące z jednym z największych węzłów drogi ekspresowej s-5 - węzeł Aleksandrowo, nowoczesna hala fabryczna i park maszynowy to w istocie nowe otwarcie naszej fabryki i szansa na nowe miejsca pracy – ocenia prezes Fabryki Obrabiarek do Drewna Andrzej Walkowiak.

 

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.