Jesteś tutaj: Home

S-10 na zachód od Bydgoszczy do wykreślenia!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 03 luty 2017 20:58

Równo przed tygodniem miało miejsce spotkanie samorządów tworzących Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz na którym uzgodniono, że samorządowcy wspólnie zaapelują do premier Beaty Szydło o budowę drogi S-10 na całym kujawsko-pomorskim odcinku, czyli również na odcinku Bydgoszcz – Piła. W podobnym okresie może trafić do rządu jednak stanowisko Zarządu Województwa o wykreślenie tego odcinka z listy rezerwowej Kontraktu Terytorialnego.

 

Wczoraj Urząd Marszałkowski poinformował o przeprowadzanych w trybie ekspresowym konsultacjach społecznych nad aneksem do Kontraktu Terytorialnego. Konsultacje potrwają tylko do przyszłego piątku – 10 lutego.

 

W uzgodnionej przez Zarząd Województwa korekcie znajdują się ważne zapisy dotyczące budowy drogi S-10. Odcinek Bydgoszcz – Toruń wraz z węzłem Czerniewice zostaje w propozycji zarządu przeniesiony z listy rezerwowej na podstawową, co jest na pewno dobrą wiadomością.

 

Już mniej dobra jest jednak propozycja wykreślenia nawet z listy rezerwowej odcinka Bydgoszcz – Piła. W praktyce oznaczać może to odsunięcie realizacji tej inwestycji na znacznie dalszy plan.

 

Istotną informacją jest na pewno pozostawienie na liście rezerwowej nadal odcinka Toruń – Płońsk drogi S-10.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów