Jesteś tutaj: Home

Rok 2016 był dobry dla kolejowych przewozów pasażerskich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 29 styczeń 2017 17:41

Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w ubiegłym roku koleją podróżowało w Polsce ponad 292 mln pasażerów. Jest to wynik podobny do 2008 roku, gdy zaczęła się tendencja spadkowa. Lepiej było tylko w 2002 roku, gdy przekroczono próg 300 mln.

Czy oznacza to, że Polacy wracają do podróżowania koleją? Zdaniem Ignacego Góry, prezesa Urzędu Transportu Kolejowego tak się właśnie dzieje. Wzrost znaczenia przewozów kolejowych ma być efektem wielu działań podejmowanych przez ostatnie lata, począwszy od modernizacji infrastruktury, przez wymianę taboru, a na dostosowywaniu oferty do pasażerów skończywszy.

 

W ubiegłym roku odnotowano też znaczący wzrost wykonanej pracy eksploatacyjnej, która wyniosła prawie 160 mln pociągokilometrów. Iloczyn pasażerów i odległości wyrażany w pasażero-kilomerach wyniósł 19,2 mld, co zdaniem UTK świadczy, że popularne były przejazdy na większe odległości.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy