Jesteś tutaj: Home

Na spotkaniu noworocznym mówiono wyzwaniach jakie czekają JFTC NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 styczeń 2017 15:35

Dzisiaj w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO miało miejsce spotkanie noworoczne, które było okazją z jednej strony do podsumowania zakończonego roku, ale również do nakreślenia wyzwań, które stają przed jednostką w roku 2017. Tych jak zaznaczał dowódca JFTC, niemiecki gen. Wilhelm Grün nie brakuje, co związane jest przede wszystkim z dynamiczną sytuacją na świecie.

 

Gen. Wilhelm Grün mówił również o dużej gościnności jaką JFTC NATO odczuwa ze strony Bydgoszczy – Nasz sukces zawdzięczamy również wielkiemu wsparciu i gościnności, które oferuje nam Bydgoszcz. Nasza relacja ze wszystkimi władzami jest bliska i oparta na zaufaniu, zrozumienie i współpracy. Bez tego wyjątkowego wsparcia, które oferuje nam lokalna społeczność, nasza codzienna praca tutaj na pewno byłaby dużo trudniejsza, jeżeli nie niemożliwa – mówił wojskowy.

 

W JFTC pracuje około 160 stałych pracowników, którzy w większości wraz ze swoimi rodzinami mieszkają w Bydgoszczy. Rocznie w JFTC szkoli się około 4 tys. oficerów z państw sojuszu. Już za dwa tygodnie rozpoczną się pierwsze ćwiczenia Resolute Support w tym roku, które będą przygotowywać kadrę dowódczą przed wyjazdem na misję do Afganistanu.

 

Obecnie trwa rozbudowa infrastruktury JFTC NATO w Bydgoszczy. Budowany jest obecnie nowy obiekt, który ma umożliwić prowadzenie szkoleń dla formacji na poziomie korpusu, czyli pozwalający na jednorazowe szkolenie około tysiąca osób.

 

- Patrzę w przyszłość z dużym entuzjazmem, gdyż wiem, że będzie to naprawdę bardzo produktywny rok. Nasz wpływ na Sojusz jest tak duży, jak bardzo sami się o niego zatroszczymy i jestem przekonany, że nasz zespół dysponuje potencjałem, który pozwoli nam odzwierciedlić nasze motto, czyli ,,Transformacja poprzez szkolenie” - mówił gen. Wilhelm Grün.

 

Niemiecki generał obowiązki szefa Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO objął w lipcu. Podczas dzisiejszego spotkania z udziałem m.in. prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, wicewojewody Józefa Ramlau i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego przyznał, że czuję się nad Brdą dobrze – Osobiście czuję się w Bydgoszczy jak w domu, i cieszę się, że będę mógł tu pozostać do roku 2019.

 

W roku 2019 dobiegnie końca kontrakt generała.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.