Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

W poniedziałek odbyło się kolejne cykliczne spotkanie prezydenta Rafała Bruskiego z parlamentarzystami reprezentującymi okręg bydgoski, radnymi województwa oraz przedstawicielami klubów radnych. Dyskutowano m.in. o reformie szkolnictwa wyższego oraz zastoju przy realizacji II etapu Trasy Uniwersyteckiej.

PKP Cargo chce zbudować razem z PESA nową lokomotywę

Napisane przez poniedziałek, 21 maj 2018 14:37

Bydgoska PESA przechodzi obecnie duże zmiany związane z przygotowaniem do nacjonalizacji, poprzez objęcie kluczowego pakietu akcji przez Skarb Państwa. Firma ma szansę jednak na perspektywy rozwoju – państwowa spółka PKP Cargo chce podjąć współpracę w sprawie budowy lokomotywy dwunapędowej oraz autonomicznej.

Oświadczenie radnego Tomasza Regi

Napisane przez poniedziałek, 21 maj 2018 14:10

Do ubiegłotygodniowej konferencji prasowej wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lecha Zagłoby-Zyglera oraz radnego Jakuba Mikołajczaka odniósł się w oświadczeniu radny Tomasz Rega. Przypomnijmy – radni PO domagali się od Regi większej transparentności w oświadczeniu majątkowym.

Za kilka tygodni inwestor planuje rozpoczęcie prac budowlanych Galerii Kwadrat mieszczącej się pomiędzy ulicami Grudziądzką i Poznańską, czyli w samym centrum Bydgoszczy, nieopodal Wełnianego Rynku i Wyspy Młyńskiej.

Cykliści zawładnęli Trasą Uniwersytecką

Napisane przez niedziela, 20 maj 2018 23:00

Kilkuset kolarzy wzięło w niedzielę udział w II edycji Bydgoszcz Cycling Challenge, pod patronatem utytułowanego kolarza Sylwestra Szmyta. Impreza przyciągnęła głównie amatorów, atrakcją była bowiem możliwość przejechania się po Trasie Uniwersyteckiej, która przez całą niedzielę była wyłączona z ruchu samochodowego.

Chcą uhonorować Irenę Sendlerową poprzez nazwanie parku

Napisane przez niedziela, 20 maj 2018 22:38

Park Centralny znajduje się po wschodniej części hali sportowej Łuczniczka, w pasie bulwarów nad Brdą. Partia Zieloni wnioskuje, aby Park Centralny zyskał patronkę – Irenę Sendlerową. List w tej sprawie skierowano do prezydenta Rafała Bruskiego.

Za nami kolejna już noc, w którą muzealnicy otworzyli swoje kolekcje bezpłatnie, jednocześnie oferując dodatkowy program. Ideą Europejskiej Nocy Muzeów jest bowiem otwarcie się muzeów na obywateli. Tak też było wczoraj, tradycyjnie nie brakowało chętnych, aby spędzić w ten sposób sobotni wieczór, najbardziej wytrwali zwiedzali nawet do godziny 1:00 w nocy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Piaseczno oddaje Zawiszy walkower – do awansu zostało niewiele

  Planowany na najbliższą sobotę mecz pomiędzy Gryfem Piaseczno oraz Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku. Piłkarze z Krajny oddali mecz walkowerem. Oznacza to, że niebiesko-czarni będą w ten weekend pauzować.

 • Młodzieżowe reprezentacje trenują w Bydgoszczy

  Na obiektach Zawiszy Bydgoszcz przy ulicy Gdańskiej rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji piłkarskich U20 i U21. Trenerzy Jacek Magiera i Czesław Michniewicz na obiektach CWZS prowadzą treningi z piłkarzami powołanymi do kadr narodowych.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Coraz więcej turystów nocuje w kujawsko-pomorskim

  Za nami zlot miłośników motocyklów marki Harleya Davidsona, na którym zyskała przede wszystkim branża turystyczna. GUS opublikował natomiast wstępne informacje dotyczące turystyki w województwie za rok 2017.

 • Facebook szykuje kolejne zmiany. Odpowiedź na skandal z Cambridge Analitisc

  Facebook zapowiada, że będzie dokładnie weryfikował reklamodawców i wyraźnie oznaczał reklamy problemowe dotyczące wyborów bądź tematów politycznych. Weryfikację będą przechodzić również administratorzy stron z dużą liczbą fanów, co ma utrudnić zarządzanie stronami za pomocą fałszywych kont. Zmiany są już w fazie testów, jeszcze wiosną mają zostać wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Serwis Marka Zuckerberga będzie też nagradzać osoby, które zgłoszą nadużycia dotyczące wykorzystywania danych osobowych użytkowników. To kolejne zmiany będące pokłosiem skandalu Cambridge Analytica.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.