Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Sezon wakacyjny w pełni, ale nie w Radzie Miasta Bydgoszczy, gdzie pracują komisje doraźne, które do końca sierpnia mają zdać raporty. We wtorek na drugim posiedzeniu zebrała się komisja ds. zalewanych ulic. Radni opozycji mówili, że chcą poznać merytoryczne przyczyny, dlaczego po ulewach mamy do czynienia z krótkimi powodziami, ale zeszli już z tonu, bowiem nie oskarżano już o to prezydenta Bydgoszczy.

Prezydent zaprasza marszałka na sesję

Napisane przez środa, 05 sierpień 2020 00:24

Na jesień – jeżeli sytuacja epidemiczna nie sprawi nam znowu niespodzianki, planowane jest przyjęcie nowej Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, nazywanej propagandowo Strategią Przyśpieszenia. W Bydgoszczy od dawna krytykowany jest kierunek prac nad nią, bowiem pojawiają się ponownie zapisy mówiące o metropolii bydgosko-toruńskiej.

Polacy chcą odbudować skoki narciarskie w Czechach

Napisane przez poniedziałek, 03 sierpień 2020 22:46

Skocznia mamucia w czeskim Harrachovie na której w 2001 roku triumfował dwukrotnie Adam Małysz to dla dyscypliny jaką są skoki narciarskie już legenda. Ostatnie zawody w Harrachovie odbyły się na mamucie w 2004 roku, z uwagi na zły stan techniczny. Bydgoscy architekci Przemysław Gawęda i Marcin Sajdak z pracowni Archigeum przygotowują na zlecenie Kraju Libereckiego studium reaktywacji kompleksu harrachovskich skoczni.

Muzeum Okręgowym kieruje już nowy dyrektor

Napisane przez wtorek, 04 sierpień 2020 07:14

Od soboty 1 sierpnia rozpoczęła się misja nowego dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, którym został wybrany Wacław Kuczma, postać w lokalnej kulturze na pewno nie anonimowa. Zastąpił on Michała Woźniaka, który kierował Muzeum Okręgowym przez ostatnie lata.

Alstal przeniósł siedzibę do Bydgoszczy

Napisane przez poniedziałek, 03 sierpień 2020 18:59

Specjalizująca się w budowie obiektów użyteczności publicznej firma budowlana Alstal, po kilku dekadach zmieniła siedzibę. Do tej pory Alstal mieścił się w Jacewie pod Inowrocławiem, w poniedziałek uroczyście przecięto wstęgę przed nową siedzibą – przy ulicy Gajowej w Bydgoszczy. W portfolio firmy znajduje się m.in. budowa nowego Torbydu w Bydgoszczy.

W Bydgoszczy w godzinę ,,W” zawyły syreny i silniki

Napisane przez niedziela, 02 sierpień 2020 19:24

W sobotę 1 sierpnia przypadła 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – o godzinie 17:00 na chwilę w chwili zadumy stanęła cała Polska. W Bydgoszczy oficjalne uroczyści tradycyjnie odbyły się na Osiedlu Leśnym, dość ciekawie było natomiast w centrum miasta.

Kolej Plus jest okazją, do budowy kolei aglomeracyjnej

Napisane przez poniedziałek, 03 sierpień 2020 00:10

26 sierpnia to ostateczny termin składania wniosków do rządowego programu uzupełniania infrastruktury kolejowej, w ramach którego można uzyskać 85% refundacji rządowej na inwestycje kolejowe. Czasu pozostało już zatem dość niewiele, a w naszym regionie – dokładniej pisząc na terenie funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz – mało jest rzeczy wyklarowanych.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu