Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

W ostatnich dniach do dyspozycji podróżnych latających z Portu Lotniczego Bydgoszczy udostępniona została przestrzeń, będąca przedmiotem rozbudowy terminalu lotniskowego. Ma być teraz wygodnie, zaś odprawa bagażu i kontrola bezpieczeństwa ma być szybsza.

Już po raz trzeci w tym roku Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO z siedzibą w Bydgoszczy, przeprowadza szkolenie w Resolute Support dedykowane w misji w Afganistanie. Do Bydgoszczy zjechało się około 500 osób.

W ubiegłym roku na komisariacie policji w Fordonie mogło dojść do pobicia zatrzymanych przez policjantów mężczyzn. Zatrzymani zarzucali policjantom bezpodstawną agresję – m.in. bicie po twarzy oraz zanęcanie się nad nimi, ostatecznie składając na nich skargę. Prokuratura w czerwcu skierowała do Sądu Rejonowego wniosek o ukaranie trójki policjantów. Bydgoski sąd nie chce jednak tej sprawy badać.

PPS uczci podporządkowanie Polski Moskwie

Napisane przez piątek, 20 lipiec 2018 14:05

22 lipca 1944 Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego ogłosił odezwę tzw. Manifest Lipcowy, zatwierdzony wcześniej przez Józefa Stalina. Ustanawiał on na terenie Polski władzę robotniczą podporządkowaną w Moskwie, jednocześnie nie uznawał polskiego rządu na uchodźstwie, który urzędował w Londynie i zapewniał ciągłość władzy państwowej.

Wkrótce ruszają na Jasną Górę

Napisane przez piątek, 20 lipiec 2018 07:32

Jutro, a dla niektórych pątników już dzisiaj, rozpocznie się XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to - ,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Spodziewać można się kilkuset pielgrzymów z naszej diecezji.

Zabiegają o kolejny przystanek wiedeński

Napisane przez piątek, 20 lipiec 2018 00:14

Pod koniec maja doszło przy ulicy Gdańskiej do mrożącego żyły zdarzenia. Pędzący samochód potrącił wysiadającą z tramwaju pasażerkę, kobieta trafiła do szpitala, mogło się zakończyć to bardziej tragicznie. W czwartek w ratuszu złożono ponad 0,5 tys. podpisów pod petycją, w sprawie budowy przystanku wiedeńskiego nieopodal skrzyżowania ulic Gdańska – Chodkiewicza.

Wojna, bo tak można określić spór Cywilno-Wojkowego Związku Sportowego ze Stowarzyszeniem Piłkarskim ,,Zawisza” trwa już od wielu lat i jest dość kosztowną batalią, bo jak przyznał jeden z wiceprezesów CWZS, związek na koszty sądowo-prawne musiał przeznaczyć już około 200 tys. zł. Ostatni wyrok Sądu Apelacyjnego otwiera SP Zawisza drogę do ubiegania się o kilkukrotnie wyższe rekompensaty.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • SuperFinał w futbolu amerykańskim jednak nie na stadionie Zawiszy

  W sobotę na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w ramach XIII SuperFinał miały zmierzyć się kluby Warsaw Eagles oraz Kozły Poznań. Pierwszy raz tegoroczna edycja SuperFinału będzie miała oficjalną egidę Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie, organizatorzy w trybie pilnym przenoszą zawody do podwarszawskich Ząbek.

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Prezydent RP zawnioskował o referendum konstytucyjne

  Oficjalny wniosek do Senatu RP o przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada referendum konstytucyjnego złożył w piątek prezydent Andrzej Duda. Polacy mieliby w nim odpowiedzieć na 10 pytań. Wcześniej potrzebna będzie zgoda Senatu.

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.