Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

W środę przed Sądem Najwyższym w Warszawie rozpoczęła się rozprawa w sprawie o zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury sędziego Igora Tuleyi. Przed Sądem Najwyższym odbywały się protesty, również kilkadziesiąt osób pojawiła się przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy, aby wyraził solidarność z sędzią. Oprócz obywateli, obecni byli także bydgoscy sędziowie.

Ponad 3 lata po zawarciu porozumienia pomiędzy Województwem Kujawsko-Pomorskim i Miastem Bydgoszczą, rozpocząć może się budowa czwartego kręgu Opery Nova, wraz z podziemnym parkingiem. Przez ostatnie trzy lata był problem z wkładem własnym ze strony województwa, wczoraj marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że pieniądze jednak się znajdą.

Szczepionki przeciwko COVID-19 mają ograniczony termin ważności, stąd też w Polsce dochodzi do sytuacji, że szczepione są osoby przychodzące ,,z ulicy”, aby szczepionka się nie zmarnowała. Prezes przychodni Bajka, która prowadzi otwarty wczoraj punkt masowych szczepień na Uniwersytecie Technologicznego-Przyrodniczym zapowiada, że może się tak zdarzyć, że zaszczepione mogą zostać osoby niezarejestrowane. Daje jednak do zrozumienia, że to byłyby sytuacje incydentalne.

Bydgoszczanin na prestiżowym stanowisku w UEFA

Napisane przez wtorek, 20 kwiecień 2021 23:09

Odbywający się w szwajcarskim Montreux Kongres europejskiej federacji piłkarskiej UEFA wybrał na stanowisko wiceprezydenta tej organizacji Zbigniewa Bońka, który od 2012 roku jest również prezesem PZPN. Boniek urodził się w Bydgoszczy, więzy z miastem utrzymuje do dzisiaj. W latach 1973-1975 reprezentował barwy Zawiszy. W latach 80. zdobył sławę jako piłkarz włoskich klubów Juventusu i AS Roma.

W styczniu działacze środowisk pro life na Rondzie Grunwaldzkim w Bydgoszczy z wykorzystaniem zdjęć martwych płodów krytykowali aborcję, jednocześnie na jednym z transparentów atakowane były środowiska LGBT  - poprzez sformułowanie  iż ,,lobby LGBT' promuje pedofilię. Z tego działania będą musieli się teraz tłumaczyć przed Sądem Rejonowym, bowiem policja kieruje wniosek o ukaranie. Zabiegali o to działacze Młodej Lewicy, w tym asystenci posła Krzysztofa Gawkowskiego.

We wtorek o godzinie 9:00 został otwarty w kampusie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego pierwszy punkt masowych szczepień w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to pilotaż, który ma przygotować Polskę na więcej tego typu punków, które otwarte będą w maju. Maj ma być tym miesiącem, w którym tempo szczepień wejdzie na niespotykaną do tej pory skalę.

Śmieci z Torunia dalej są spalane w Bydgoszczy

Napisane przez wtorek, 20 kwiecień 2021 14:57

Zapowiedź zamknięcia spalarni ProNatury dla odpadów z Torunia oraz jego sąsiadów nie ziściła się. Przed tygodniem jeszcze zanosiło się na grubszy konflikt bydgosko-toruński, ostatecznie jednak toruńskie MPO opłaciło zaległe faktury.

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu