Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Program radnego Dzakanowskiego, czyli program PiS-u

Napisane przez czwartek, 20 wrzesień 2018 17:49

Po słynnej akcji z wezwaniem do ratusza policji w celu zbadania trzeźwości prezydenta i przewodniczącego Rady, wydawało się, że radny Bogdan Dzakanowski znajdzie się na dłuższy czas na marginesie bydgoskiej polityki. Doświadczony polityk ma dużą szansę stać się czarnym koniem tej kampanii wyborczej, zważając na to, iż kandydat na prezydenta Tomasz Latos tak naprawdę realizuje jego program.

W sobotę kolejna ,,wyprzedaż garażowa”

Napisane przez piątek, 21 wrzesień 2018 08:08

Zorganizowana w maju na Miedzyniu akcja wyprzedaży garażowej przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Inicjatywa będzie powtórzona jutro – 22 września, na boisku baseballowym przy ulicy Czorsztyńskiej. Będzie to okazja do zakupu w dobrej cenie ciekawych przedmiotów. Sprzedający będą mogli natomiast sprzedać rzeczy im zalegające, które mają szansę się przydać komuś innemu.

Jutro Europejski Dzień Bez Samochodu

Napisane przez piątek, 21 wrzesień 2018 00:02

Tego dnia kierowcy będą mogli bezpłatnie podróżować bydgoską komunikacją miejską, wystarczy mieć tylko przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, zamiast biletu. Centrum bydgoskich obchodów będzie natomiast ulica Długa, gdzie w godzinach 10:00-14:00 przygotowanych będzie szereg atrakcji.

Kandydaci wyjawiają co dalej z Camerimage

Napisane przez czwartek, 20 wrzesień 2018 15:44

List do kandydatów na prezydenta Bydgoszczy wystosował Marek Żydowicz, właściciel marki festiwalowej Camerimage. Głos w tej sprawie zabrali: prezydent Rafał Bruski, poseł Tomasz Latos i Marcin Sypniewski.

Na początku roku zmarł prof. Józef Kałużny, wybitny polski okulista, który jednocześnie wniósł duży wkład w rozwój Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Osoba zaangażowana również społecznie w promowanie idei samodzielnej Metropolii Bydgoszcz. Pojawiła się propozycja, aby jego imieniem nazwać skwer pomiędzy ulicami Grottgera i Marszałka Focha.

Zobacz jak Młyny Rothera prezentują się od wewnątrz

Napisane przez czwartek, 20 wrzesień 2018 00:39

W grudniu 2020 roku powinna zakończyć się rewitalizacja Młynów Rothera, mających szansę stania się perełką Wyspy Młyńskiej. Prace budowlane prowadzi firma Budimex, która wygrała przetarg. W najbliższy weekend 22 i 23 września mieszkańcy będą mogli wejść do ich wnętrza Młynów Rothera. W piątek czeka nas natomiast ciekawe widowisko.

W okręgu nr 1 obejmującym Miasto Bydgoszcz wybierać będziemy 5 reprezentantów do Sejmiku Województwa, chętnych jest natomiast 70 kandydatów, zatem będziemy mieli z czego wybierać w zależności od poglądów, począwszy od Razem i Zielonych, na Ruchu Narodowym skończywszy. W okręgu bydgoskim zarejestrowało się najwięcej komitetów, bo aż 11.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.